MINI Countryman

MINI Countryman to pierwszy crossover w historii marki. Zadebiutował w Genewie w 2010 roku. Auto jest pięciodrzwiowe, ale występuje też 3-drzwiowa odmiana Paceman. W 2014 roku przeprowadzono facelifting. Stylistycznie Countryman upodobnił się do nowego modelu MINI. Na bazie Countrymana powstała rajdowa wersja Mini John Cooper Works WRC z silnikiem 1.6 turbo o mocy 300 KM, a także wersja przygotowana do rajdu Dakar - Mini All4 Racing. Tak przygotowanym MINI ścigał się m. in. Krzysztof Hołowczyc.

Testy samochodów MINI Countryman

Citroen DS4, Mini Countryman Testy porównawcze 17 sierpnia 2011, 07:38

Citroën DS4, Mini Countryman – potęga sukcesu

Jeszcze niedawno takiego porównania by nie było, bo ani Citroën, ani Mini nie miały w ofercie modeli tak wyrafinowanych jak DS4 i Countryman. W teście porównawczym ich najmocniejsze wersje.

Mini Countryman i Volkswagen Golf Testy porównawcze 18 lutego 2011, 09:32

Mini Countryman i Volkswagen Golf – młodszy aspirant

Mini stworzyło auto kompaktowe, problem jednak w tym, że świat kompaktów to klub piranii. Czy Countryman Cooper D ma wystarczająco ostre zęby, żeby aspirować do roli pogromcy VW Golfa?

Wiadomości dotyczące modelu MINI Countryman

Mini Countryman Park Lane: „Wieśniak” w specjalnej wersji Wydarzenia 9 marca 2015, 12:26

Mini Countryman Park Lane: „Wieśniak” w specjalnej wersji

Jeśli chcesz żeby twoje Mini było szybkie, kupujesz takie z plakietką John Cooper Works. Jeżeli natomiast ma być eleganckie, wybierz specjalną wersję Park Lane, w której właśnie debiutuje Mini Countryman. 

MINI Paceman Wydarzenia 7 lipca 2014, 07:00

Odświeżone MINI Countryman i Paceman

MINI prezentuje dwa modele po faceliftingu - Countrymana i Pacemana. Czystsze i wydajniejsze silniki, zmodyfikowane wnętrze, a także sportowe wersje John Cooper Works. Oto najważniejsze cechy odświeżonego MINI Countrymana i Pacemana.

Nowe MINI Countryman Wydarzenia 16 kwietnia 2014, 07:29

Nowe MINI Countryman

Wydajniejsze silniki, ulepszone osiągi, nowocześniejszy design. Odświeżone MINI Countryman wjedzie do salonów w lipcu.

Zdjęcia samochodów MINI Countryman