Renault Scenic

Rozwiń
Renault Scenic jest produkowane od 1996 roku. Początkowo był wyłącznie odmianą nadwoziową Megane (Megane Scenic), zaś samodzielnym modelem stał się w 1999 roku wraz z modyfikacją stylistyczną nadwozia. W ofercie była także wersja Scenic RX4 z dołączanym napędem tylnej osi. Druga generacja Scenica ukazała się w 2003 roku i zbudowaną ją również na płycie podłogowej kompaktowego Renault. Rok później do sprzedaży trafiła wersja siedmiomiejscowa (Grand Scenic), a w 2006 roku model przeszedł drobny lifting, zmieniono zderzak przedni i kształt lamp. Renault Scenic trzeciej generacji, wraz z inaczej wyglądającą wersją Grand, zadebiutowało na targach w Genewie w 2009 roku. Model upodobnił się wyglądem do innych modeli Renault - Laguny i Megane.

Opinia eksperta

Już na pierwszy rzut oka widać, że Grand Scénic wydoroślał – ma przestronne wnętrze, bogate wyposażenie standardowe i jest samochodem siedmiomiejscowym. Nowy silnik, chociaż ma małą pojemność, jest wystarczająco dynamiczny, ale za dużo pali i spełnia tylko normę Euro 4

Werner Schruf
redaktor "auto motor i sport"

Już na pierwszy rzut oka widać, że Grand Scénic wydoroślał – ma przestronne wnętrze, bogate wyposażenie standardowe i jest samochodem siedmiomiejscowym. Nowy silnik, chociaż ma małą pojemność, jest wystarczająco dynamiczny, ale za dużo pali i spełnia tylko normę Euro 4

Werner Schruf
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Renault Scenic

Porównanie Citroën C4 Picasso, Kia Carens i Renault Scénic Testy porównawcze 15 kwietnia 2015, 13:28

Test Citroën C4 Picasso, Kia Carens i Renault Scénic

Szukasz nowego rodzinnego vana? Przyjrzyj się naszym propozycjom. W teście porównawczym sprawdzamy trzy familijne wozy - Citroëna C4 Picasso, Kię Carens i Renault Scénica. Każdy z nich reprezentuje nieco odmienny styl. Zobacz, który Tobie najbardziej przypadnie do gustu.

Test porównawczy: Zafira, Carens i Grand Scenic Testy porównawcze 14 sierpnia 2014, 09:03

Test porównawczy: Zafira, Carens i Grand Scenic

Szukasz rodzinnego kompaktowego vana? Zbadaliśmy trzy z nich: Kię Carens, Renault Grand Scenic i Opla Zafirę. Sprawdziliśmy, ile w nich miejsca i które są przystępne cenowo.

Opel Zafira, Renault Grand Scenic, Toyota Verso i Volkswagen Touran Testy porównawcze 31 lipca 2009, 09:33

Zafira, Scenic, Verso i Touran – rodzina na swoim

Przestrzeń oswojona. W rodzinie vanów zmiana pokoleń - właśnie pojawiły się nowe Renault Grand Scénic i Toyota Verso. Czy pokonają zasiedziałych na rynku Opla Zafirę i Volkswagena Tourana? Porównujemy wersje siedmiomiejscowe.

Wiadomości dotyczące modelu Renault Scenic

Renault Grand Scenic - dla rodzin wielodzietnych Wydarzenia 24 maja 2016, 09:41

Renault Grand Scenic - dla rodzin wielodzietnych

Francuski producent przedstawił Grand Scenica w najnowszej odsłonie, który będzie dostępny w wersji 5- i 7-osobowej. Zobacz jak urósł Renault Grand Scenic.

Renault Scenic 2016 Wydarzenia 3 marca 2016, 15:28

Renault Scenic 2016 - Genewa 2016

Renault Scenic zmienił nieco swój charakter. Francuska marka idzie w stronę crossoverów i przy Scenicu zrobiła to samo, co z Espacem. Teraz Scenic jest kompaktowym crossoverem.

Ekologia Samochody używane 25 lutego 2015, 12:05

Najoszczędniejsze modele w klasie

Jakie auta są najoszczędniejsze w swojej klasie? To pytanie zadaje sobie wielu kierowców, chcących kupić oszczędne auto. Zestawiamy auta, które palą najmniej w swojej klasie.

Zdjęcia samochodów Renault Scenic

Dealerzy - tu kupisz samochód Renault Scenic

NAZARUK SERVICE SP. Z O.O.
lubelskie

NAZARUK SERVICE SP. Z O.O.

Abramowicka 45, 20-442 Lublin
www.nazaruk.pl