Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Suzuki Swift

Suzuki Swift to mały hatchback, który jest produkowany od 1986 roku. Pierwsza generacja Swifta była pierwszym miejskim modelem marki Suzuki. W Europie nie odniósł większego sukcesu, dlatego produkcję zakończono w 1989 roku. W tym samym roku zaprezentowano Swifta II. Był oferowany jako hatchback, sedan i kabrio. W 1992 roku przeprowadzono facelifting, a cztery lata później wycofano z produkcji wersję kabrio. Kolejną modernizację Swift przeszedł w 2002 roku. Hatchback Suzuki odniósł bardzo duży sukces, ale model był już bardzo wysłużony, produkowano go od 13 lat. W 2004 zaprzestano produkcji i zaprezentowano całkiem nowy, przełomowy model. Suzuki Swift III był pierwszym Swiftem konstruowanym z myślą o Europie. W 2010 zadebiutowała czwarta generacja Swifta. Był to jednak bardziej lifting, niż nowy model. Zastosowano lżejsze materiały i wydajniejsze silniki. W 2013 roku w Swifcie przeprowadzono kolejne odświeżenie - dodano m. in. dzienne światła LED oraz wbudowane w lusterka kierunkowskazy. Dostępna jest też wersja sport w nadwoziu 3-drzwiowego hatchbacka z silnikiem o mocy 136 KM.

Opinia eksperta

Małe Suzuki ma przestronne wnętrze, ale niewielkie bagażnik i schowki. Bogate wyposażenie czyni jazdę przyjemną i zwiększa bezpieczeństwo. Dynamiczny, choć mało elastyczny silnik zużywa sporo paliwa. Auto lubi zakręty.

Maciej Ziemek
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Suzuki Swift

Używany Suzuki Swift Testy samochodów używanych 3 kwietnia 2014, 12:08

Używane Suzuki Swift III: Zmienił wizerunek

Mały, zwinny i niezawodny – to najkrótsza charakterystyka Swifta poprzedniej generacji. Auto bardzo dobre dla singli dużo jeżdżących po mieście. Dominują benzynowe silniki 1.3 i pięciodrzwiowe nadwozia.   

Kia Rio, Peugeot 208, Suzuki Swift, Volkswagen Polo Testy porównawcze 27 sierpnia 2012, 11:09

Kia Rio, Peugeot 208, Suzuki Swift, Volkswagen Polo – starszaki

Na planecie aut małych. Ich mniejsi kuzyni stoczyli pojedynek przed miesiącem. Teraz czas na poważną bitwę starszaków.

Mazda 2, Suzuki Swift, Toyota Yaris Testy porównawcze 23 marca 2012, 10:46

Mazda 2, Suzuki Swift i Toyota Yaris – nasze opinie

Dorosłe maluchy. Z najtańszymi wersjami łączy je jedynie nazwa, wygląd i trochę wyposażenia. Testowane Suzuki Swift, Mazda 2 i Toyota Yaris - w cenie od 51 900 zł do aż 58 600 zł - to pełnowartościowe auta. Tyle że małe.

Wiadomości dotyczące modelu Suzuki Swift

Suzuki Swift - Dynamiczne geny Newsroom 30 maja 2017, 23:56

Suzuki Swift - Dynamiczne geny

Ma świeży styl, bardzo dobre właściwości jezdne, zaawansowane technologie i atuty poprzednich generacji. Nowy Swift debiutuje w cenie od 47,9 tys. zł.

Suzuki Swift Wydarzenia 7 marca 2017, 18:21

Nowe Suzuki Swift - debiut europejskiej wersji

Podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie zadebiutowała najnowsza odsłona popularnego miejskiego auta z Japonii. Suzuki po raz pierwszy w Europie pokazało piątą generację Swifta. 

Suzuki Swift Wydarzenia 27 grudnia 2016, 12:38

Suzuki Swift - nowa generacja

Czwarta generacja Swifta została oficjalnie zaprezentowana przez Suzuki. Auto pokazano w specyfikacji na rynek japoński. Debiut europejskiej wersji w Genewie.