Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]

Toyota Land Cruiser

Początkowo powstała z myślą o wojsku i podczas II WŚ podjęto próby stworzenia wojskowego samochodu terenowego, niestety nie podjęto produkcji. Aż w 1954 roku wprowadzono do produkcji Toyotę Land Cruiser. Rok później wprowadzono oznaczenia i symbole i tak pierwsza generacja otrzymała nazwę J20. Najnowsza generacja nosi symbol J150, natomiast luksusowa odmiana z silnikiem V8 - J200. Premierę miała w 2009 roku.

Opinia eksperta

<p>W swoich możliwościach samochód wyjątkowy – podobnie jak w swoich ograniczeniach. Przeciętna dynamika i fantastyczne cechy terenowe, przeciętne właściwości jezdne i wysoki komfort. Jak mało które auto Land Cruiser jest zero-jedynkowy – jednych nigdy nie przekona, ale inni docenią w Toyocie to, że można nią w prostej linii dojechać do Sydney, uważając tylko na głębsze kałuże.</p>

W swoich możliwościach samochód wyjątkowy – podobnie jak w swoich ograniczeniach. Przeciętna dynamika i fantastyczne cechy terenowe, przeciętne właściwości jezdne i wysoki komfort. Jak mało które auto Land Cruiser jest zero-jedynkowy – jednych nigdy nie przekona, ale inni docenią w Toyocie to, że można nią w prostej linii dojechać do Sydney, uważając tylko na głębsze kałuże.

Roman Popkiewicz
redaktor "auto motor i sport"

Testy samochodów Toyota Land Cruiser

Test Toyoty Land Cruiser Test 12 grudnia 2014, 12:41

Toyota Land Cruiser: Trochę inny SUV

Toyota Land Cruiser otrzymała w prezencie firmowy chip, podnoszący mod 3-litrowego diesla do 225 KM. I to bez utraty gwarancji. To wciąż jednak nie jest bulwarówka.

Toyota Land Cruiser 120 Testy samochodów używanych 25 listopada 2014, 12:47

Używana Toyota Land Cruiser 120: Co warto wiedzieć przed kupnem?

Chcesz kupić prawdziwą terenówkę, ale zarazem luksusowy i wygodny wóz na dalekie trasy? Powinieneś zainteresować się Toyotą Land Cruiser 120. Nie jest tania, ale za to niezawodna.

Toyota Land Cruiser 150 Pierwsza jazda 24 marca 2014, 09:53

Toyota Land Cruiser 150: Na wyryp

Toyota Land Cruiser 150 przeszła drobną operację plastyczną. Wyładniała, ale też zmężniała. W przeciwieństwie do całej masy konkurentów – kocha bezdroża i brzydzi się gładkim jak stół asfaltem.

Wiadomości dotyczące modelu Toyota Land Cruiser

Nowa stara Toyota Land Cruiser Wydarzenia 20 sierpnia 2015, 08:00

Nowa stara Toyota Land Cruiser

Gama modelowa Toyoty ostatnio mocno odmłodniała. Teraz przyszedł czas na zaprezentowanie nowej generacji legendarnego Land Cruisera. 

Land Cruiser w Karkonoszach Wydarzenia 5 sierpnia 2015, 14:09

Wjechał na karkonoski szlak autem

Wjechał do Karkonoskiego Parku Narodowego terenówką - za to stanie przed sądem.

Nadjeżdża nowa Toyota Land Cruiser? Wydarzenia 1 czerwca 2015, 10:19

Nadjeżdża nowa Toyota Land Cruiser?

W internecie pojawiły się niejasnego pochodzenia zdjęcia Toyoty Land Criuser. Zastanawiamy się, czy widoczne na zdjęciach auto to faktycznie nowe wcielenie legendarnego SUV-a.