auto motor i sport poleca:

Technika

Silnik VC-T – rewolucja od Infiniti Technika

Silnik VC-T – rewolucja od Infiniti

Podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu Infiniti zaprezentuje nowy silnik ze zmiennym stopniem sprężania. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych jednostek spalinowych na świecie.

Hybryda i Diesel z LPG Technika

Hybryda i Diesel z LPG

Instalacja LPG sprawdza się nie tylko w taksówce lub starym samochodzie. W ostatnim czasie "oszczędzają" także właściciele samochodów sportowych oraz hybryd. Dlaczego?

Systemy bezpieczeństwa - trzecie oko Technika

Systemy bezpieczeństwa - trzecie oko

PCS, LDA, RSA i AHB – z tych liter prawdopodobnie dałoby się ułożyć tysiąc słów. Toyota układa z nich skróty systemów wspomagających kierowcę – oferowanych w różnych kombinacjach od Aygo po Avensisa. 

Głośniki zamiast wydechu - jak to działa? Technika

Głośniki zamiast wydechu - jak to działa?

Rasowy bulgot, czy raczej gwizd? Miarowy pomruk, czy może ciche posykiwanie? Dźwięk silnika potrafi budzić emocje, mówi o prędkości i przyspieszeniu. Nie każdy może brzmieć jak rasowa „V8”, ale są sposoby, żeby wymusić to na silniku sztucznie.

Multimedia w aucie - wielki test obsługi Technika

Multimedia w aucie - wielki test obsługi

Zmiana stacji radiowej czy ustawień klimatyzacji we współczesnych autach staje się coraz bardziej skomplikowana. Jak szybko kierowca jest w stanie zorientować się w sposobie działania pokładowych multimediów? Sprawdziliśmy w teście.

Bentley Bentayga - okablowanie jak dzieło sztuki Technika

Bentley Bentayga - okablowanie jak dzieło sztuki

Nowy SUV od Bentleya jest nie tylko najszybszym, ale również najbardziej luksusowym przedstawicielem tego gatunku. Zobaczcie, ile przewodów potrzeba żeby zasilić wszystkie urządzenia w tym aucie.

Ważny stołek Technika

Ważny stołek

Fotel samochodowy służy nie tylko wygodzie, ale przede wszystkim bezpieczeństwu. Zobaczcie, co potrafią dzisiejsze rozwiązania stosowane w autach.

Silniczek krokowy Technika

Silniczek krokowy

Jeżeli masz problemy z uruchomieniem silnika, a po uruchomieniu obroty pracują niestabilnie, to najprawdopodobniej winny jest silniczek krokowy. Ten element odpowiada za regulację biegu jałowego.

Czujnik położenia wału korbowego Technika

Czujnik położenia wału korbowego

W silnikach samochodowych znajduje się coraz więcej wyrafinowanej elektroniki. Jednak od wielu lat pod maską znajdziemy pewien element, bez którego praca silnika nie byłaby możliwa. Jest to czujnik położenia wału korbowego. 

Samochód hybrydowy - co to takiego? Technika

Samochód hybrydowy - co to takiego?

Od rozpoczęcia seryjnej produkcji pierwszego samochodu hybrydowego minęło już blisko 20 lat. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się autom hybrydowym – prześwietlamy i sprawdzamy technikę hybryd.

Tego nie wiedziałes o hamulcach! Technika

Tego nie wiedziałes o hamulcach!

Hamulce to najważniejszy z układów każdego samochodu, bo odpowiadają za bezpieczeństwo jazdy. Są nieprawdopodobnie odporne na ekstremalne temperatury i przeciążenia. Zobacz, ile muszą znieść i co potrafią.

Porsche Panamera Technika

Porsche prezentuje nowy silnik V8 biturbo

Nowa jednostka napędowa ma osiem cylindrów, dwie turbosprężarki i 550 KM. Po raz pierwszy pojawi się w Panamerze, później trafi do innych modeli marki.

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij