auto motor i sport poleca:

Audio kaprys

Poleć ten artykuł:

Moray - prototypowy samochód Clariona Zobacz całą galerię

Włoski styl, japońska elektronika, amerykański rozmach - oto cechy prototypowego pojazdu Clariona.

Moray zaprojektowany i wykonany został przez włoskiego stylistę Giugiaro. Artysta Jay Kay - lider grupy Jamiroquai, gwiazdy nowoczesnej muzyki funk, acid-jazz, wielbiciel motoryzacji i właściciel m.in. Lamborghini Diablo SE30 - jest wybrańcem, który ma zaszczyt siadać za sterami tego unikalnego pojazdu. Moray jest tak- że główną atrakcją wideoklipu "Feel so good", a tytuł piosenki stał się hasłem przewodnim Clariona w tym roku.

W prototypowym samochodzie Moray zastosowano nowoczesną stację multimedialną MAX 678RVD. Dzięki temu urządzeniu, jakość pobytu w samochodzie przechodzi dramatyczną metamorfoz ę. Większość czynności obsługowych sprowadzono do przysłowiowego "kiwnięcia palcem". Tam gdzie kończy się fascynacja sztuką stylizacji samochodów, tam zaczyna się obszar technologicznej awangardy.

Multimedia i muzyka

Wysoka jakość obrazu - dotrzymująca kroku legendarnej już dla Clariona jakości dźwięku - i przyjazny użytkownikowi system nawigacji to unikalny na skal ę światową know-how. Czegoś takiego nie mają w ofercie żadne firmy wyposażające samochody w sprzęt fabryczny, bez względu na to ile chcielibyśmy dopłacić. Urządzenia istniejące na rynku i spełniające te same funkcje nie są w żaden sposób sobie równe. Zasadnicza przewaga w jakości to użycie m.in. H.M.I oraz procesora AC IV, który skupia technologie jakości dźwięku i bogatą listę funkcji w jednym układzie. Dokonuje on analizy akustycznej wnętrza pojazdu i proponuje najlepszy możliwy do uzyskania dźwięk, niezależnie od tego, czy dotyczy to dużego auta z wieloma pasa żerami, czy tylko niewielkiego obszaru wokół fotela kierowcy. Trójdrożna cyfrowa zwrotnica aktywna pozwala uzyskać maksimum możliwości przetwarzania z głośników, a sześciokanałowe niezależne ustawianie korekcji czasu pozwala zlikwidować różnice, jakich potrzebuje dźwięk na dotarcie z głośników do miejsca, w którym znajduje się pasa żer-słuchacz. Rozdzielczość dźwięku gwarantowana przez 24-bitowe przetworniki daje wrażenie obcowania z artystycznym występem na żywo - z jego bogactwem dźwięków i emocji.

Tagi: Clarion | Moray | Giugiaro

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij