auto motor i sport poleca:

Honda NSX - znamy dane techniczne

Poleć ten artykuł:

Po 25-letniej nieobecności na rynku Honda NSX powraca. Jak na superauto XXI wieku przystało NSX jest hybrydą. Jednak z Priusem nie ma nic wspólnego. Zobacz, dane techniczne nowej Hondy NSX.

Nowa Honda NSX Zobacz całą galerię

Kiedy Honda NSX pojawiła się oficjalnie w marcu tego roku na salonie genewskim, krzyknęliśmy z zachwytu. Jedno z najlepszych aut sportowych z Japonii doczekało się godnego następcy. Samochód tak się publice spodobał, że Honda w nowej fabryce nie nadąża z produkcją. Przez to, że są tak zarobieni, dopiero teraz podzielili się danymi technicznymi nowego NSX-a.

Najważniejszy w tym samochodzie jest oczywiście silnik. Jak przystało na superauto XXI wieku, Honda jest hybrydą. 3.5-litrowy silnik V6 twin-turbo jest wspomagany dwoma motorami elektrycznymi. Pierwszy umieszczono pomiędzy przednimi kołami, ma moc 36 KM. Drugi, o mocy 47 KM umieszczono za silnikiem spalinowym, na tylnej osi. Podwójnie doładowana V-szóstka produkuje 500 KM, a łączna moc zespołu napędowego to 573 KM. Jeszcze bardziej imponuje moment obrotowy, który wynosi 644 Nm.

Dzięki nowo opracowanej skrzyni biegów o dwóch sprzęgłach i dziewięciu przełożeniach oraz dużej mocy Honda NSX przyspiesza do setki w 3 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 307 km/h. Warto dodać, że NSX jest autem czteronapędowym (jeden motor elektryczny napędza przednie koła, spalinowy - tylne). Mimo że zastosowano tutaj lekkie materiały (aluminium, karbon) to pojazd jest dość ciężki, waży 1725 kg. Lecz mimo to ma bardzo podobne osiągi co np. Audi R8 Plus, które waży o 100 kg mniej.

Nie jest jeszcze znana dokładna cena auta, ale zakłada się, że Honda NSX będzie kosztowała w granicach 170 000 dolarów (ponad 650 000 zł). Samochód ma trafić do pierwszych klientów dopiero na początku 2017 roku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 61 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Honda | NSX | dane techniczne

Oceń artykuł:

4,30

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij