auto motor i sport poleca:

Koniec epoki papierowej

Poleć ten artykuł:

Tak dobrze jeszcze nie było! Polscy producenci programów nawigacyjnych dla palmtopów wreszcie zrozumieli, że ich produkt to żaden luksus. Z końcem 2006 r. planowane były dwie znaczące premiery i poważna obniżka cen.

AutoMapa w mieście Zobacz całą galerię

Wygląda na to, że epoka papierowych map i atlasów kończy się na dobre. Praktycznie, za niespełna 400 zł można zostać szczęśliwym posiadaczem oprogramowania nawigacyjnego i zakończyć swoją przygodę z wertowaniem setek stron, schowkiem wypchanym makulaturą, czy robieniem z siebie "Jasia Fasoli" szukającego adresu w obcym mieście. Do pełni szczęścia potrzebny jeszcze będzie palmtop, ale już teraz dynamika sprzedaży tych urządzeń jest tak wielka, że prognozy o powszechności ich zastosowania w najbliższym czasie są nad wyraz realne.

Autorem pierwszej niespodzianki jest firma Imagis - twórca oprogramowania MapaMap. Najnowsza wersja tej aplikacji, oznaczona symbolem v 3.0, już w listopadzie trafiła do sprzedaży. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że po trzech eksperymentach Imagis dopracował się wreszcie przyjaznego dla użytkownika zarządzania zbiorem map oraz stabilnej wersji swojego softu. Te dwa atuty, w połączeniu z najwyższej próby mapą Polski, tworzą zupełnie nową jakość, godną polecenia jadącym w nieznane.

Druga wielka premiera szykuje się nam prawdopodobnie na początku nowego roku. AutoMapa v 4.0, bo o niej mowa, z pewnością będzie nieco droższa, lecz ma zawierać nie lada luksusy. Po pierwsze, oprócz dróg naszego kraju, dostępny będzie pakiet AutoMapa EU zawierający mapy szczegółowe całej Europy. Po drugie, wzorem wszystkich zagranicznych produktów, trasa będzie mogła być wyświetlana w trybie przestrzennym - "z lotu ptaka". Wreszcie po trzecie, w produkcie tym, jako jedynym w Polsce, wciąż rozbudowywana jest liczba szczegółowych obrysów budynków wraz z przynależnymi im danymi adresowymi. Ta ostatnia cecha umożliwia łatwą i szybką orientację w nieznanym terenie oraz wzrokowe zlokalizowanie przez kierowcę celu podróży.

Na następnych stronach przedstawiamy opis obu aplikacji oraz ich nowe funkcje. Warto dodać, że przedstawiane polskie programy nawigacyjne są dokładniejsze pod względem zawartości map od tego, co oferuje wielu markowych, zagranicznych producentów.

Tagi: GPS | nawigacja | AutoMapa | MapaMap

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij