auto motor i sport poleca:

Król miasta

Poleć ten artykuł:

Choć wszyscy się starają, zwycięzca jest tylko jeden - Mini, niekwestionowany król miejskiej dżungli. Zaczepny, zrywny, a do tego bezwstydnie nafaszerowany zabawkami dla dużych chłopców.

System audio w Mini Cooper Zobacz całą galerię

Gdy pod butem drzemie 170 koni mechanicznych, o dobre samopoczucie kierowcy raczej nie trzeba się martwić. Jednak są i tacy, dla których beztroska zabawa mocą stanowi zaledwie grę wstępną w obcowaniu ze swoim cackiem. Napotkany przez nas Cooper S jest tego dowodem. Stał się on swoistym poligonem doświadczalnym dla swojego właściciela, który nie mogąc znieść "spartańskiego" wyposażenia, zaopatrzył pojazd w rozwiązania i produkty wykraczające daleko poza wyobraźnię projektantów Mini.

Ostatnie zapowiedzi twórców Mini dotyczące coraz większego udziału nowych technologii informatycznych oraz takowego sprzętu na pokładach własnych pojazdów brzmią jak stara płyta. Od sierpnia 2007 r., uzupełnieniem pokładowych funkcji rozrywki w nowym Mini jest połączenie USB z funkcją Bluetooth do podłączania zewnętrznych źródeł dźwięku. Połączenie to pozwala na zintegrowanie urządzeń do przechowywania mediów: odtwarzaczy MP3, jak na przykład Apple iPod, z pokładowym systemem rozrywki Mini, poprzez port USB. Wyboru muzyki dokonuje się za pomocą sterowników systemu audio, którego menu pozwala na selekcję pomiędzy wykonawcą, albumem itp. Za pomocą funkcji Bluetooth można również bezprzewodowo podłączyć telefony komórkowe. W sumie - nic nowego! Jakby nie patrzeć, w najnowszym wariancie wyposażenia wciąż brakuje nawigacji satelitarnej z prawdziwego zdarzenia, a system audio brzmi nawet dobrze, ale pod warunkiem że niedosłyszymy. Tymczasem na kilka miesięcy przed sierpniowymi nowinkami koncernu pojawił się na polskich drogach Cooper S wyposażony w zdecydowanie bardziej zaawansowany sprzęt.

Elementem wyposażenia Mini, który trudno przegapić nawet laikowi, jest centralnie umieszczona w kokpicie środkowym konsola multimedialna z ekranem QVGA o przekątnej 7 cali. Jest to wyjątkowe urządzenie, które spełnia nie tylko funkcje odtwarzacza audio oraz wideo, ale także ma wbudowaną nawigację satelitarną z oprogramowaniem zawierającym mapy 30 europejskich krajów, w tym oczywiście Polski. Podczas prowadzenia do celu wyświetlana projekcja zawiera nie tylko uproszczony widok trasy i terenu w dwóch lub trzech wymiarach, ale także wyświetlane są skomplikowane grafiki ilustrujące pasy ruchu na najważniejszych węzłach komunikacyjnych wraz z rzeczywistym rozmieszczeniem znaków drogowych w terenie. Wszystko to sprawia, że kierowca w mgnieniu oka uzyskuje jasność co do sytuacji na drodze i dalszych manewrów. To jednak nie koniec przyjemności. Dzięki wbudowanemu dyskowi twardemu o pojemności 30 GB oraz oprogramowaniu Music Catcher możliwe jest zgrywanie zawartości płyt audio oraz przechowywanie utworów w pamięci konsoli, z wykorzystaniem jej jako mobilnego serwera. Co więcej, urządzenie Clariona ma wbudowaną bazę danych Gracenote, dzięki której zgrywane z płyt utwory są rozpoznawane i automatycznie przypisywane są im nazwy wykonawców, albumów oraz utworów. Jakby komuś było mało, to jednostka ta może być obsługiwana poprzez dotykowy ekran, pilota lub komendami głosowymi. Aby sprostać wszystkim współczesnym trendom panującym w wyposażaniu samochodów, urządzenie to może służyć także do obsługi telefonu komórkowego via Bluetooth oraz potrafi przechwycić transmisję Audiostreaming (muzykę z telefonów i przenośnych odtwarzaczy Bluetooth) oraz w pełni przejąć sterowanie odtwarzaczem iPod Audio w wersjach Audio i Video. Jeszcze inną możliwością jest podłączenie kamery cofania, z której obraz jest wyświetlany automatycznie po wrzuceniu biegu wstecznego. Konsola Clarion MAX 973HD zapewnia każdy rodzaj informacji, rozrywki i komunikacji, jakiej może sobie życzyć wymagający użytkownik, ale właściciel opisywanego auta poszedł zdecydowanie dalej w swoich modyfikacjach.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 77 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: radioodtwarzacz | Mini Cooper | Bluetooth | głośniki | wzmacniacze | radio |

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij