auto motor i sport poleca:

Może być taniej i praktyczniej

Poleć ten artykuł:

Multimedia Zobacz całą galerię

Przedstawiamy kilka ciekawych urządzeń multimedialnych przydatnych w aucie.

GPS doposażony
Wygoda - najważniejsza

Czego to nie wymyślą producenci urządzeń do nawigacji, aby zainteresować kierowców swoimi wyrobami... Firma Harman Kardon wpadła na pomysł wyposażenia swego GPS-810 w bezprzewodowy kontroler w postaci dżojstika. Pozwala on na obsługę wszystkich funkcji nawigatora bez potrzeby sięgania ręką do ekranu i można go montować w dowolnym, wygodnym dla kierowcy miejscu. Do atutów nawigacji należy olbrzymia baza danych kartograficznych - obejmująca praktycznie całą Europę, z wyjątkiem Rosji. Dostępne są także wbudowany zestaw głośnomówiący Bluetooth, duży ekran o przekątnej 4,3 cala oraz odtwarzacz multimedialny umożliwiający projekcję filmów i obrazów z najwyższą wśród nawigacji przenośnych rozdzielczością wynoszacą 640x480 pikseli. Cena - około 2200 zł.

Alpine iDA-X100
Pożegnanie z CD

Muzyka odtwarzana z płyt CD coraz mniej cieszy kierowców. Widać to szczególnie wśród 20- i 30-latków, którzy słuchają muzyki głównie z odtwarzaczy przenośnych, często tych zainstalowanych w telefonach GSM, różnych odmianach iPodów, a zamiast wozić w schowku stertę płyt wolą gromadzić utwory w miniaturowych pamięciach Pen Drive. To właśnie dla nich przygotowano radioodtwarzacz Alpine iDA-X100. Główną zaletą urządzenia jest zgodna współpraca z najnowszą generacją odtwarzaczy iPod (iPod Classic 5G/6G, iPod Nano 1G-3G) oraz możliwość odczytu plików muzycznych z pamięci przenośnych poprzez złącze USB. Poza tym radioodtwarzacz umożliwia podpięcie modułu Bluetooth do obsługi telefonów komórkowych; ma też odrębne wejścia dla podpięcia zewnętrznego procesora dźwięku IMPRINT, korygującego niekorzystne właściwości akustyczne wnętrza samochodu. Spodziewana cena - około 1500 zł.

AutoMapa 5.0
Dla oszczędnych Wielu z nas marzy o nawigacji samochodowej oferującej najnowsze dane kartograficzne i nowoczesny, trójwymiarowy sposób prezentacji trasy. Sięgnięcie po takie rozwiązania jest jednak dość kosztowne, gdyż dostawcy sprzętu instalują tak atrakcyjne oprogramowanie tylko w najnowszych, przez to drogich urządzeniach przenośnych opartych na systemach operacyjnych Windows Mobile 5.0 oraz 6.0. Rozwiązaniem jest nowa AutoMapa 5.0 - program nawigacyjny, który może być uruchomiony również na starszych urządzeniach przenośnych zawierających system operacyjny Windows CE 4.2. Decydując się na takie rozwiązanie zaoszczędzimy od 500 do 1000 zł, nie tracąc przy tym wspomnianych na wstępie walorów. Cena aplikacji AutoMapa 5.0 Polska - 339 zł.

Tagi: multimedia | GPS | Alpine | AutoMapa | Clarion | JVC | Navigon

Oceń artykuł:

3,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij