auto motor i sport poleca:

Nowy silnik TDI w Audi A8

Poleć ten artykuł:

Mimo zamieszania wokół silników Diesla, Audi nie zamierza rezygnować z tych konstrukcji. Za kilka tygodni poznamy nowy silnik, który zastąpi wysłużoną jednostkę 4.2 TDI.

Podczas tegorocznego spotkania Vienna Motor Symposium Audi zamierza przedstawić swój nowy silnik TDI w układzie V8. Jednostka zadebiutuje pod maską nowej generacji A8 i tym samym zastąpi dobrze znaną, ale wysłużoną jednostkę V8 o pojemności 4,2 litra.

Nie znamy jeszcze dokładnych osiągów nowej konstrukcji, ale mówi się, że zaoferuje ponad 400 KM maksymalnej mocy oraz moment obrotowy w okolicach 800 Nm. Biorąc pod uwagę gabaryty flagowej limuzyny z Ingolstadt, sprint od 0 do 100 km/h powinien zająć nie więcej jak cztery sekundy.

Nowa jednostka będzie miała swoją premierę w modelu A8, ale trafi też do innych modeli grupy Volkswagena, takich jak Audi Q7, Porsche Panamera czy nawet Bentley Continental GT.

To nie wszystkie nowości, jakie planuje koncern VW. Już niebawem zadebiutuje silnik 3.0 TDI biturbo. Jednostka będzie wspomaga przez elektryczny kompresor. Pierwsza wzmianka o tej konstrukcji pojawiła się przy okazji konceptu Audi RS5 TDI, gdzie oferowała 380 KM oraz 750 Nm.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 466 700 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi A8 | TDI | 4.2 TDI

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (3)

gienio832, 21 kwietnia 2016, 22:01

Afera "Dieselgate  

Matrim, 20 kwietnia 2016, 15:30

Ciekawe czy też będzie oszukany . Lepiej by się zajęli  robieniem aut na wodór , elektrycznych albo hybryd O jakim oszustwie mówisz? Sprecyzuj. Bo on, jak dotąd to najlepszy V8 diesla na świecie. Nie ma sobie równych zarówno pod względem osiągów, spalania jak i trwałości.

gienio832, 3 marca 2016, 14:57

Ciekawe czy też będzie oszukany . Lepiej by się zajęli  robieniem aut na wodór , elektrycznych albo hybryd
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij