Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Porsche prezentuje nowy silnik V8 biturbo

Nowy silnik Porsche bazuje na 3-litrowym motorze V6 z Audi S4, ale tutaj dołożono mu dwa cylindry. Jednostka napędowa zadebiutuje w Panamerze.

Porsche Panamera

Ze względów ekologicznych, nowy silnik Porsche zostanie wyposażony w system odłączania cylindrów ACT. Tryb będzie włączony, gdy silnik pracuje w przedziale obrotów 950-3500 obr/min. System ma pomóc obniżyć spalanie o 30%.

Nowa jednostka napędowa bazuje na tej z Audi S4, ale tutaj zamiast 6 jest 8 cylindrów. Do tego dołożono dwie turbosprężarki, co daje rezultat na poziomie 550 KM i 770 Nm momentu obrotowego. Mimo większej mocy niż odchodzący motor 4.8 V8, zużycie paliwa w nowej jednostce będzie niższe.

Konstrukcja silnika pozwala także na rozbudowanie go o układ hybrydowy. Jednostka ma być uniwersalna i używana w samochodach tylno napędowych oraz 4x4. W zależności od modelu, motor będzie oferowany z 8-biegową skrzynią automatyczną lub dwusprzęgłową o takiej samej ilości przełożeń.

W Porsche Panamera Turbo ten silnik osiąga 550 KM, ale nie wykluczone, że w innych modelach moc ta będzie inna.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 232 320 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Nowa jednostka napędowa ma osiem cylindrów, dwie turbosprężarki i 550 KM. Po raz pierwszy pojawi się w Panamerze, później trafi do innych modeli marki.</p><br /><br /><a href="/technika/Porsche-prezentuje-nowy-silnik-V8-biturbo,22323,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2016-05-06 13:51:43
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij