auto motor i sport poleca:

Porsche prezentuje nowy silnik V8 biturbo

Poleć ten artykuł:

Nowy silnik Porsche bazuje na 3-litrowym motorze V6 z Audi S4, ale tutaj dołożono mu dwa cylindry. Jednostka napędowa zadebiutuje w Panamerze.

Porsche Panamera

Ze względów ekologicznych, nowy silnik Porsche zostanie wyposażony w system odłączania cylindrów ACT. Tryb będzie włączony, gdy silnik pracuje w przedziale obrotów 950-3500 obr/min. System ma pomóc obniżyć spalanie o 30%.

Nowa jednostka napędowa bazuje na tej z Audi S4, ale tutaj zamiast 6 jest 8 cylindrów. Do tego dołożono dwie turbosprężarki, co daje rezultat na poziomie 550 KM i 770 Nm momentu obrotowego. Mimo większej mocy niż odchodzący motor 4.8 V8, zużycie paliwa w nowej jednostce będzie niższe.

Konstrukcja silnika pozwala także na rozbudowanie go o układ hybrydowy. Jednostka ma być uniwersalna i używana w samochodach tylno napędowych oraz 4x4. W zależności od modelu, motor będzie oferowany z 8-biegową skrzynią automatyczną lub dwusprzęgłową o takiej samej ilości przełożeń.

W Porsche Panamera Turbo ten silnik osiąga 550 KM, ale nie wykluczone, że w innych modelach moc ta będzie inna.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 230 510 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: silnik | Porsche | V8 | Biturbo

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij