auto motor i sport poleca:

Tani luksus

Poleć ten artykuł:

Radioodtwarzacze samochodowe potrafią coraz więcej i nie muszą być drogie.

Radioodtwarzacze Zobacz całą galerię

Przeglądając ofertę radioodbiorników fabrycznie montowanych w samochodach, trudno nie zadać sobie pytania: gdzie ten postęp? Jeśli radio montowane przez producenta pojazdu posiada coś więcej niż odtwarzacz CD/MP3, to już jego cena szybuje w okolice kilku tysięcy złotych. Tymczasem półki sklepowe uginają się od bogato wyposażonych radioodtwarzaczy, które są w stanie zaraz po zamontowaniu zaoferować znacznie większe możliwości niż ich OEM-owe odpowiedniki. Nawet za niespełna 700 zł można mieć radio przechwytujące transfer muzyki z telefonu komórkowego poprzez Audiostreaming. A to dopiero początek prawdziwej zabawy w car audio. Dla zrozumienia oferty rynkowej wzięliśmy pod lupę pięć urządzeń o niewygórowanej cenie. W naszym zestawieniu omijamy te zupełnie najtańsze, jako przeznaczone dla najmniej wymagających klientów.

Natomiast każdy, kto lubi komfort i wyższą funkcjonalność sprzętu, kto chce w samochodzie aktywnie korzystać z telefonu komórkowego, bezpiecznie prowadzić rozmowy telefoniczne lub słuchać przez głośniki samochodowe muzyki płynącej z odtwarzaczy przenośnych, ten znajdzie w naszym zestawieniu coś dla siebie. Z racji cenowego zróżnicowania, każde z urządzeń oceniamy w formie wykazu wad i zalet nie porównując produktów bezpośrednio ze sobą, lecz odnosząc się do ogólnych trendów panujących na rynku car audio. Zapraszamy do testu.

Tekst: Jędrzej Nosal
Zdjęcia: producenci i autor

BLAUPUNKT HAMBURG MP57
Radioodtwarzacz wyposażony ponad standard. Na pierwszy plan wysuwają się zintegrowany moduł Bluetooth oraz zewnętrzny mikrofon - umożliwiające prowadzenie konwersacji poprzez telefony komórkowe. Przyciski na panelu (zielona i czerwona słuchawka) służą do odbierania i kończenia rozmów telefonicznych. Niestety, brak importu listy kontaktów, choć numery połączeń przychodzących są wyświetlane na ekranie radioodtwarzacza. Audiostreaming jest możliwy, ale z innym modułem Bluetooth sprzedawanym oddzielnie. Hamburg MP57 nie stroni za to od innych form odtwarzania dźwięku. Urządzenie posiada odtwarzacz płyt CD/MP3 oraz gniazdo USB 2.0 umieszczone na tylnej ściance jednostki. Pen Drive można podłączyć korzystając z dołączonego przedłużacza. Atutem są także dwa wejścia audio: RCA z tyłu oraz AUX-In na panelu czołowym. Na przejrzystym, trzyliniowym wyświetlaczu obserwujemy zawartość zewnętrznych nośników i zatwierdzamy żądane operacje. Rozbudowa systemu audio możliwa jest dzięki wyjściom RCA i przygotowaniu do sterowania odtwarzaczem iPod. Temu celowi służy interfejs "Blaupunkt iPod" (cena ok. 280 zł) przejmujący sterowanie ważniejszymi funkcjami iPoda. Radioodtwarzacz ma ponadto rozbudowany korektor dźwięku oraz sterowanie pracą subwoofera. Cena produktu znacznie spadła w ostatnim czasie (nawet o ok. 30 procent). Rekomendowany dla lubiących wygodę, lecz konserwatywnych klientów.

ZALETY I WADY

plus Obsługa odtwarzaczy iPod
plus Obsługa pamięci masowych Pen Drive
plus Obsługa zewnętrznych źródeł dźwięku przez gniazdo AUX-In
plus Pełny panel przedni, łatwa obsługa
plus Komplet wejść i wyjść z przedwzmacniacza
minus Brak importu książki telefonicznej
minus Brak Audiostreamingu
minus Zawyżona cena rekomendowana

Dane techniczne
Odtwarzacz CD
TAK
Bluetooth TAK
Audiostreaming NIE
Czytnik kart pamięci NIE
Wejście AUX-In
TAK
Gniazdo USB TAK v. 2.0
Dekodery audio MP3/WMA
Moc maksymalna wzmacniacza 4x45 W
Wyjścia przedwzmacniacza
2 pary (3 V)
Wejścia przedwzmacniacza 1 para
Regulacja subwoofera
TAK
Sterowanie dla iPoda
TAK, opcjonalny moduł
Cena 1099 zł

Tagi: radioodtwarzacz | Blaupunkt | Clarion | Pioneer | Sony | Kenwood | multimedia

Oceń artykuł:

3,80

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij