auto motor i sport poleca:

Volvo i Microsoft - jak człowiek porozumiewa się z autem

Poleć ten artykuł:

Ponad 30 lat temu mogliśmy oglądać "gadające auto" w kultowym serialu "Nieustraszony" z Davidem Hasselhoffem. Teraz dzięki współpracy Volvo i Microsoft porozumiewanie się człowieka z samochodem staje się rzeczywistością.

Volvo i Microsoft Band 2

To już druga technologiczna innowacja w Volvo. Właściciele nowych aut tej szwedzkiej marki niedługo będą mieli możliwość porozmawiania sobie ze swoimi pojazdami. Oczywiście nie chodzi o luźną pogawędkę, a o wydawanie komend, które auto ma potulnie wykonywać. Taką komunikację umożliwił Microsoft, który stworzył specjalne oprogramowanie o nazwie Microsoft Band 2.

Jest to opaska (coś w rodzaju smartbandu), do której właściciel Volvo mówi, wydając autu stosowne polecenia. Może w ten sposób na przykład ustawić nawigację, włączyć ogrzewanie, zablokować drzwi czy włączyć światła. Tak na marginesie - ciekawe, czy będzie funkcja, która włącza wycieraczki, wtedy jeśli funkcjonariusz będzie chciał wlepić mandat, my będziemy sprytniejsi.

A tak na poważnie, Volvo i Microsoft w listopadzie zeszłego roku zaprezentowali okulary HoloLens, które po raz pierwszy można użyć w przemyśle motoryzacyjnym. W przyszłości dzięki temu wynalazkowi będzie można w nowy sposób odkryć, poznać a nawet kupić samochód. Przypomnijmy, że HoloLens to komputerowe okulary, które wyświetlają holograficzne obrazy przed oczami.

Microsoft Band 2 to nowy rozdział w historii motoryzacyjnej technologii. I nie jest to wcale odległy wynalazek, bowiem przeszedł już ostatnie testy i na wiosnę tego roku ma trafić do sprzedaży dla klientów Volvo. Nie znana jest na razie jego cena. Nie wiemy też, czy produkt trafi do Polski.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volvo | Microsoft

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (1)

makumba, 25 stycznia 2016, 16:33

Microsoft słynie z awaryjności w Winodwsach, ciekawe jak tutaj się spisze.
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij