auto motor i sport poleca:

Zmniejszanie ciężaru samochodu

Poleć ten artykuł:

Zalety diety. Lekki samochód łatwiej rozpędzić i zatrzymać, zużywa też mniej paliwa i emituje mniej spalin niż ciężki. Aby dwuślady znowu były lekkie, inżynierowie sięgają po coraz bardziej wyrafinowane materiały i technologie.

Mercedes klasy C BlueEfficiency Zobacz całą galerię

Wymagania dotyczące bezpieczeństwa plus coraz wyższy standard wyposażenia samochodów sprawiły, że w ciągu ostatnich 20 lat modele tej samej klasy przytyły nawet o ponad 300 kg. Większe wymiary zewnętrzne oraz większe i mocniejsze silniki gwarantują dzisiaj lepszy komfort podróżowania i lepszą dynamikę, ale tylko na prostej drodze o gładkiej nawierzchni. Gdy pojawiają się dziury, wielkie koła z oponami o niskim profilu dodają autu wyłącznie uroku, bo komfort tłumienia nierówności nie jest ich mocną stroną. Z kolei, na krętej drodze zbyt ciężkie samochody, nawet z silnikiem o sporej mocy prowadzą się ospale, skręcają niechętnie, brakuje im wigoru.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: waga | ciężar | zmniejszanie | Mazda 2 | Mercedes C

Oceń artykuł:

3,80

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij