auto motor i sport poleca:

207 SW, 308 SW, 508 SW i Partner – cztery kombi

Poleć ten artykuł:

Sprawdzamy, jaki sens ma oferowanie czterech samochodów typu kombi przez jednego producenta. Każdy z nich należy do innej klasy, różnią się także pod względem ceny. Do walki na bagażniki stają Peugeoty 207 SW, 308 SW, 508 SW i Partner.

Peugeot, 207 SW, 308 SW, 508 SW, Partner Zobacz całą galerię

 

Ta sama wersja nadwoziowa (kombi: trzy klasyczne plus kombivan) i podobne jednostki napędowe - 1.6 VTi o mocy 120 KM lub bardziej ekonomiczna, więc przyjazna dla portfela, 1.6 HDI o mocy 112 KM. Jednak każdy jest przeznaczony dla innego odbiorcy.

Teoretycznie, porównanie bagażników czterech Peugeotów to niezbyt skomplikowane zadanie. Najbardziej obszerny przedział bagażowy powinien mieć ten samochód, który jest największy. Tylko co brać pod uwagę - wymiary zewnętrzne? A może rozstaw osi? Najprostsze wydaje się porównanie danych technicznych - objętości bagażników. Choć i tu pojawiają się niejednoznaczności. Ważniejsza jest jego wielkość przy standardowym ustawieniu foteli czy po ich złożeniu? A jak wygląda sama czynność pakowania bagażu, oraz powiększanie objętości (składanie foteli). Czy dostęp do wnętrza jest identyczny? Warto też uwzględnić aspekt cenowy.

 

Gdyby porównać samą pojemność bagażnika, to przy standardowym położeniu foteli zwycięzcą okaże się Partner. Objętość przestrzeni ładunkowej do wysokości półki wynosi aż 675 litrów. Co ciekawe, kombivan Peugeota nie jest wcale najdłuższy. Przegrywa zarówno z 308 SW, jak i 508 SW. Nie ma też największego rozstawu osi (większy ma 508 SW). Za to nadwozie Partnera jest najwyższe (1,8 m) i najszersze. Pod względem wysokości całkowitej przerasta aż o 25 cm drugiego w tej konkurencji Peugeota 308 SW. Podobną wysokość jak 308 SW ma także 207 SW, za to najniższy jest w tym towarzystwie 508 SW (148 cm). Różnice w szerokości nie są aż tak spektakularne. Tuż za Partnerem plasuje się 508 SW, z pokaźnym jak na kombi klasy średniej bagażnikiem o pojemności 518 l. Niewiele mniejszy "kufer", bo zaledwie o 10 litrów, ma kompaktowy 308 SW. 207 SW dzieli od nich niemal 200-litrowa przepaść. Wziąwszy jednak pod uwagę, że jest to mały, miejski samochodzik - 337-litrową pojemność należy uznać za całkiem przyzwoitą.

Sytuacja zmienia się diametralnie po złożeniu tylnych foteli i powiększeniu bagażnika. Liderem nadal jest Partner, choć w jego przypadku złożenie foteli wymaga użycia największej siły oraz kosztuje najwięcej zachodu (ręczne składanie kanapy dzielonej w stosunku 1/3 do 2/3). Po wykonaniu tej operacji nagrodą jest przedział bagażowy rekordowo duży, o pojemności aż 3000 litrów. Ponadto można położyć na płasko oparcie przedniego fotela, a wtedy da się Partnerem przewozić przedmioty o długości nawet 2,5 metra. Jeśli ktoś prowadzi firmę przewozową, remontowo-budowlaną albo niewielki sklep i samodzielnie go zaopatruje, będzie na pewno zachwycony.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Peugeot | 207 SW | 308 SW | 508 SW | Partner

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij