auto motor i sport poleca:

Ambitny inaczej

Poleć ten artykuł:

Oto samochód inny od większości w niższej klasie średniej. Nissan Tiida nie ma ambicji być sportowcem w kompaktowym ubraniu. Chce za to przyciągać komfortem.

Nissan Tiida Zobacz całą galerię

Koncerny motoryzacyjne prawie zawsze podkreślają, że ich kolejny nowy model auta przeznaczony jest dla ludzi młodych, dynamicznych i aktywnych. I nagle pojawia się Tiida. Na zdjęciach firmowych - ani śladu małolatów, widać tylko osoby w sile wieku. Na konferencji prasowej przedstawiciel koncernu stwierdza, że nowy Nissan to pojazd prawie dla emeryta!

Patrząc na auto, przypływające do Polski aż z Meksyku, wypada zgodzić się z taką opinią. Szczególnie wersja pięciodrzwiowa wygląda jakby każda część jej karoserii pochodziła od innego modelu. Osoba starsza może tego nie zauważy, i chyba Nissan na to liczy. Lepiej wypada czterodrzwiowy sedan, dysponujący bagażnikiem o pojemności 467 litrów; sylwetka tego samochodu jest bardziej zwarta i proporcjonalna.

Pięciodrzwiowy hatchback, którym przejechaliśmy najwięcej kilometrów, koncepcją nadwozia bardzo przypomina Peugeota 307. Jest od niego nieznacznie dłuższy i wyższy, a rozstawem osi (2600 mm) ustępuje mu tylko o 8 mm. Dzięki temu, Tiida ma podobno najdłuższe wnętrze w klasie kompakt i wyprzedza pod tym względem pojazdy o klasę "wyższe". Rzeczywiście, zarówno z przodu, jak i z tyłu miejsca jest pod dostatkiem, choć przy trzech rosłych pasażerach zasiadających na tylnej kanapie, może być już trochę ciasno ze względu na dość wąskie (1695 mm) nadwozie. Nieduży, 272- -litrowy bagażnik hatchbacka można powiększyć do 463 litrów, kosztem drugiego rzędu siedzeń, lub zmniejszyć, przesuwając tylną kanapę o 240 mm do tyłu.

Tiida została pomyślana jako pojazd wygodny dla każdej z pięciu osób zasiadających w jej wnętrzu. Niestety, prócz "centra" na tylnej kanapie, cierpi przez to także prowadzący. Kierownica jest regulowana tylko w jednej płaszczyźnie, siedzi się wysoko, w zakrętach wypada się z fotela, którego zakres regulacji jest niewystarczający. Na dodatek, szeroki słupek przedni bardzo mocno ogranicza widoczność.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Nissan | Tiida | kompakt | test

Oceń artykuł:

3,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij