auto motor i sport poleca:

Amerykański sen

Poleć ten artykuł:

Niejednemu łza się w oku kręci na wspomnienie czasów, gdy - zaraz po lotniskowcach - największymi maszynami na Ziemi były amerykańskie krążowniki szos. Ten egzemplarz to wyjątkowa gratka.

Zestaw sprzętu audio Zobacz całą galerię

Chevrolet Impala SS Convertible produkowany w latach sześćdziesiątych jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych kabrioletów, jakie kiedykolwiek powstały. Samochód ważący niemal dwie tony, z silnikiem V8 o mocy dochodzącej do 409 KM, wzbudzał i nadal wzbudza podziw gdziekolwiek by się nie pojawił. Nie dziwi zatem, że jest rarytasem na rynku kolekcjonerskim oraz że w Ameryce prowadzone są przez wyspecjalizowane firmy akcje poszukiwawcze przeczesujące kontynent w nadziei na odnalezienie nadającego się do renowacji egzemplarza. Jednak samo słowo Impala nie jest jeszcze wystarczającym tropem, by precyzyjnie namierzyć cel. Ważne są także dwie dodatkowe literki w nazwie - oznaczenie "SS", które jest skrótem od słów "Super Sport". Jeśli dodamy do tego, że najbardziej zaawansowana wersja Impali SS osiągała moc 425 KM, to uświadomimy sobie, z jakim rodzynkiem mamy do czynienia.

Jak należało się spodziewać, ceny Impali SS z 1965 roku przewyższają nasze wyobrażenia. Im lepszy stan auta i im większą ma ono ilość oryginalnych części, tym głębiej przyjdzie sięgnąć do kieszeni. Jeśli komuś uda się już zdobyć to cacko, stara się nie zmieniać w nim niczego, co zachowało się z lat dawnej świetności. A jeśli już samochód ma być przeznaczony do innych celów, to najczęściej modyfikowany jest w sposób bezinwazyjny - na nowe wymieniane są całe elementy pojazdu (tapicerka, koła, wydech itd., itp.), a oryginalne części są pieczołowicie przechowywane. Tak postąpiono z prezentowanym przez nas modelem.

Tagi: Chevrolet | Impala SS | radioodtwarzacz | głośniki | wzmacniacze

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij