auto motor i sport poleca:

Aston Martin DB9 - Wiek męski zwycięski

Poleć ten artykuł:

Magiczne zaklęcie brzmi - Aston Martin DB9. Tym nowym modelem Aston po mistrzowsku godzi tradycję ze współczesnością.

Aston Martin DB9 Zobacz całą galerię

auto motor i sport 11/2004

Po 90 latach szaleństw Aston Martin wreszcie dojrzał i ustatkował się. Późno - ale nie za późno - dostał się pod opiekę bogatego wujka z Ameryki i dorobił nowoczesnej fabryki. Jego samochody w ostatnich latach pozbyły się niektórych swoich przypadłości i łaskawie dostosowały do współczesnych standardów jakościowych oraz technicznych. Tylko grzeczniejsze i rozsądniejsze nie stały się ani odrobinę.

Pierwszy przedstawiciel nowej rodziny modeli - ten, który ma na dłuższą metę zapewnić sukces najszlachetniejszej marki koncernu Forda - okazuje się rozbrajająco niepoprawny. DB9 Coupé ma nadwozie o długości 4,7 metra i waży 1,8 tony - a wszystko po to, by przewieźć dwoje dorosłych, dwoje dzieci i zmieścić symboliczny bagaż. To, że pod maską pracuje maszyneria składająca się z 12 cylindrów i produkująca z sześciu litrów pojemności 457 KM mocy, też jakoś nie bardzo świadczy o rozsądku i skromności.

Już sam wygląd mówi o jego wielkości. Stylizacja nadwozia jest tak konsekwentna, forma tak czysta, że, niezależnie z jakiej perspektywy oglądany, DB9 nie daje najmniejszej okazji do krytyki. Jest smuklejszy, bardziej opływowy w kształcie i mniej muskularny niż Vanquish, ale jest tak bardzo Astonem Martinem, jak tylko to sobie można wyobrazić. Nowoczesny Gran Turismo o klasycznych proporcjach, w którym nawet wąskie szczeliny między elementami karoserii i chowane w nadwoziu klamki świadczą o szlachetnej prostocie.

Wnętrze też hołduje temu stylowi. Gdy tylko otworzyć drzwi, od razu widać i czuć jakość grubej, ręcznie wyprawianej skóry. Nad głowami pasażerów rozpościera się niebo z alcantary, nie za szeroka konsola środkowa z drewna orzecha i stopu magnezu łagodnym łukiem zmierza na spotkanie z przednią szybą. Szczytowy punkt tworzą trójwymiarowe, nieco za małe aluminiowe tarcze zegarów - wśród nich tarcza obrotomierza ze wskazówką obracającą się w odwrotnym kierunku niż wskazówka prędkościomierza - uzupełnione bardziej czytelnym elektronicznym wyświetlaczem pokazującym prędkość jazdy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 1 200 501 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Aston Martin | DB9 | coupe | raport | test

Oceń artykuł:

4,80

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij