auto motor i sport poleca:

Audi A1, Mini One, Opel Adam: samochód jak gadżet

Poleć ten artykuł:

Na imię ma Adam, na nazwisko Opel i bardzo liczy na przychylność singli kochających auta–gadżety. Twierdzi, że można na nim polegać – po zakrętach śmiga jak Mini, zrobiony jest solidnie jak Audi A1, a od obydwu jest dużo tańszy.

Zobacz całą galerię

Rozsądnych powodów, żeby kupić Opla nie brakowało w przeszłości. To auta solidne, oszczędne i bezpieczne – jak znalazł dla rodziny, której nie potrzeba samochodu do szpanowania, lecz do zwykłego, codziennego użytku. Tylko dokąd ta zwykłość, codzienność i użyteczność doprowadziła Opla? Do stanu chronicznej zapaści finansowej. Wyprowadzić z niej mają go modele, których nie kupuje się dlatego że mają rozsądną cenę, lecz takie, które kupuje się, mimo że ich cena jest mało rozsądna.

Pomysł na takie samochody nie jest nowy, czego najlepszym przykładem kariera współczesnego Mini. Jego rodzina rozrosła się do rozmiarów klanu liczącego już osiem modeli. Audi A1 jest na razie singlem, ale wszystko przed nim. Od dwóch lat model ten próbuje udowodnić, że jest czymś więcej niż luksusową odmianą VW Polo.

A teraz ten Adam. Na jego podsufitce niczym gwiazdy błyszczą diody, na lakierze odbijają się światła wielkiego miasta, a my sprawdzamy, dlaczego bycie nierozsądnym jest aż tak przyjemne. Jakoś tak się składa, że pasy na karoserii małego Audi wyglądają całkiem naturalnie, jakby naprawdę miały świadczyć o jego wyścigowych ambicjach. Gdy Adam i Mini bawią się w przebieranki – mają dach w kolorze innym niż nadwozie, kolorowy rant na obręczy koła czy białe tarcze zegarów – małe Audi ze swym czarnym pasem poniżej linii okien wygląda nawet dostojnie. A1 jest przede wszystkim prawdziwym Audi i emanuje powagą, której po tej marce należy się spodziewać.

Skonstruowane na bazie VW Polo, pieczołowicie wykonane, wykończone materiałami najwyższej jakości, z logicznie pogrupowanymi elementami obsługi na tablicy rozdzielczej i obszernymi fotelami – A1 to wyjątkowo solidny i porządny mały samochód. I odpowiednio drogi – taniej niż za 68 500 zł trzydrzwiowego A1 się nie dostanie.

Tych aut nie kupuje się dlatego że mają przystępną cenę. Kupuje się je, mimo że ich cena jest nieprzystępna

Nieco zaokrąglony dach powoduje, że siedzący z tyłu mają niezbyt wiele przestrzeni nad głową, ale biorąc pod uwagę ilość miejsca na nogi i wysokość siedzisk, i tak dwaj dorośli pasażerowie najwygodniej będą podróżować właśnie w małym Audi. Do tego dochodzi bagażnik (o pojemności 270 l, czyli o 100 l większy niż u konkurentów) z podwójną podłogą i niskim progiem. Wysokie progi, np. te spowalniające ruch na jezdni, dają się za to we znaki pasażerom. Zawieszenie A1 zestrojono twardo, więc samochód z lekka podskakuje na miejskim bruku, a na autostradzie melduje, kiedy wjeżdża na kolejną betonową płytę.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi | A1 | Mini | One | Opel | Adam | test | test porównawczy

Oceń artykuł:

1,00

Skomentuj (19)

Samuraj, 26 maja 2013, 15:56

Podobnie jak Astra, Insignia i Corsa ...

rzęsor, 26 maja 2013, 11:24

FF o dziwo nie zrobiło na mnie wrażenia, wygląda wręcz jak hatchback za 100 tys. zł a nie supersamochód za ponad milion.     Nie chcę wszczynać słownych przepychanek, ale porównaj Rapida i Octavię ...   To tylko dwa modele, Fabia, Roomster czy Yeti są już zupełnie inne.

airmatic, 25 maja 2013, 06:47

:D

eri, 24 maja 2013, 19:18

Wiesz Air, znam kilka kobiet o ładnych twarzach i niezgrabnych tyłkach - zawsze można skupić się na tym co miłe dla oka. W przeciwnym wypadku z zasady działa to gorzej ;)

airmatic, 24 maja 2013, 18:01

Ja się wobec tego pocieszam czarnym Ferrari FF widzianym w nocy (tak, tym samym, którego tylnej części nie cierpię...)
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij