auto motor i sport poleca:

Audi A3 2013 - cena prestiżu

Poleć ten artykuł:

Audi A3 jest od zawsze bliskim krewnym VW Golfa – ma to samo podwozie, silniki, a teraz, w wersji Sportback, także pięcioro drzwi. Jednak Golf to tylko Volkswagen, dlatego za „audika” zapłacisz 17 tys. zł więcej.

Audi A3 2013 Zobacz całą galerię

Pięciodrzwiowy Sportback jest droższy od trzydrzwiowego A3 o cztery tysiące złotych. Większa wygoda warta jest tych pieniędzy, bo, przyznajmy szczerze, nawet jeśli w aucie podróżują jedna, góra dwie osoby, zdarzy im się w pośpiechu rzucić czasem na tylne siedzenie marynarkę czy płaszcz. Zalety pięciodrzwiowego „audika” potrafi docenić trzy czwarte kierowców wybierających ten właśnie model; zresztą został on zaprojektowany jeszcze zanim powstało trzydrzwiowe A3. Sportback jest więc nie tyle jego nieco większą wersją (jak to miało miejsce w modelach poprzedniej generacji), co autem od początku pomyślanym jako 5-drzwiowe. Jest też od poprzednika znacznie bardziej wyrazisty i wygląda agresywniej, jednak pod względem aerodynamiki nie bije rekordów. Jego współczynnik oporu powietrza wynosi 0,31 i jeśli porównać go z 0,26, jakie osiąga dość wysoki przecież Mercedes B, to można się zdziwić.

 

A3 to najlepszy prestiżowy kompakt. Wygrał u nas z BMW, Volvo i Mercedesem

Spory otwór tylnych drzwi pozwala wygodnie zająć miejsce. Nawet jeśli masz 1,90 m wzrostu, nie poczujesz ciasnoty nad głową; na stopy i kolana także jest więcej miejsca, bo rozstaw osi Sportbacka jest o 6 cm większy niż trzydrzwiowego A3. Nieco większy jest również przedział bagażowy, jaki powstaje po złożeniu oparć tylnej kanapy (380–1220 l), podłoga bagażnika równa, a otwór do pakowania bagażu – wystarczająco duży. Szkoda tylko, że na składanych oparciach kończą się możliwości aranżowania wnętrza Sportbacka.

 

Kierowca i zasiadający obok niego pasażer mają prawo poczuć się jak w trzydrzwiowej wersji A-trójki, bo tablica rozdzielcza jest taka sama. Starannie wykonane wnętrze wygląda bardzo elegancko i jest po niemiecku praktyczne. U góry tablicy rozdzielczej dominuje wielki ekran, na którym w wysokiej rozdzielczości mogą być wyświetlane niezbędne w podróży informacje z internetu – na przykład o stacjach benzynowych, czy choćby rozkład lotów z pobliskiego lotniska. Oczywiście możliwość korzystania z Facebooka oraz Twittera jest gwarantowana. Obsługa systemu okazuje się niezwykle łatwa, kto więc potrzebuje łączyć się z wirtualnym światem w czasie podróży, będzie zadowolony.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 118 570 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi | A3 | 2013 | cena | test

Oceń artykuł:

2,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij