auto motor i sport poleca:

Audi A3 – Pasuje jak ulał

Poleć ten artykuł:

Audi A3 po zmianach. Możesz je "uszyć" na miarę, niczym ekskluzywny garnitur. Odmieniona A-trójka oferuje bowiem kombinację 22 silników i skrzyń biegów!

Audi A3 Zobacz całą galerię

Tego nie mogło zabraknąć. Znak rozpoznawczy Audi, czyli diody LED, występują tylko w odmianach z przednimi lampami biksenonowymi. To właśnie one najbardziej odróżniają starą A-trójkę od nowej.

Patrząc z przodu na zmodernizowane auto zwrócisz uwagę także na inny zderzak, przemodelowane błotniki i maskę oraz kierunkowskazy ukryte w lusterkach wstecznych. Z tyłu w obu odmianach (trzy- i pięciodrzwiowej) wdzięczą się inne lampy, a w świetnie wykonanym wnętrzu odnajdziesz ładniejsze wzory tapicerek, zmienione pokrętła na konsoli środkowej i sportowe zegary. Pomiędzy nimi zaś - spory wyświetlacz systemu informacji kierowcy (FIS), który zyskał nową funkcję. Podobnie jak w większych A4 i A5, komputer pokładowy podpowiada ci, na którym biegu najlepiej jechać. Czasem sugeruje nawet zmianę z dwójki na czwórkę, czy z trójki na piątkę. To ukłon w stronę ekonomii. I ekologii.

Ukłonów w tym kierunku konstruktorzy Audi wykonali więcej i teraz chwalą się 15-procentową redukcją zużycia paliwa wszystkich wersji silnikowych; np. A3 2.0 TFSI zużywa na 100 km o 0,7 l paliwa mniej. To zasługa nie tylko zmian w silnikach, ale i poprawionej aerodynamiki oraz nowych skrzyń biegów. Prócz dwóch podstawowych jednostek (1.6 i 1.9 TDI), wszystkie inne na dzień dobry dostajesz z 6-biegowymi mechanicznymi skrzyniami. W opcji są zautomatyzowane przekładnie S tronic: 6- lub 7-biegowe (dla 1.6, 1.4 TFSI i 1.8 TFSI).

AUDI S3 Teraz także jako Sportback. Ma dwulitrowy, turbodoładowany silnik o mocy 265 KM, który przenosi je poza granicę 100 km/h w czasie 5,8 s! Gdyby nie napęd Quattro, sztuczka ta by się nie udała. S3 na drodze potrafi być ostre i ma świetne, sportowe fotele. Frajda z jazdy - gwarantowana!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 118 570 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi | A3 | hatchback | raport | test

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij