auto motor i sport poleca:

Audi A6 3.0 TDI, BMW 530d, Mercedes E 350 CDI

Poleć ten artykuł:

Audi, A6, BMW, 530d, Mercedes, E 350 CDI Zobacz całą galerię

Nie wygląda wyzywająco, ale ambicje ma duże. Nowe Audi A6 chce rozprawić się ze swoimi konkurentami - BMW 5 i Mercedesem E. Wszystkie trzy stają do pojedynku wyposażone w napęd na cztery koła i sześciocylindrowe silniki.

Dla Mercedesa i BMW rok nie mógł się zacząć lepiej. Mercedes E cieszy się sławą najpopularniejszej na świecie limuzyny klasy biznes, a BMW 5 znalazło się w swoim rodzinnym kraju w pierwszej piątce najczęściej wybieranych modeli. W fabrykach huk korków od szampana miesza się z hukiem pras, które próbują nadążyć z produkcją i tylko dzięki nadgodzinom czas oczekiwania na dostawę aut do klientów udaje się utrzymać w granicach przyzwoitości. No i co takiego może w tej sytuacji pokazać Audi?

Na przykład nowe A6, które w wersji 3.0 TDI Quattro rusza właśnie do pojedynku z również napędzanymi na cztery koła BMW 350d i Mercedesem E 350 CDI. Ponieważ poprzednia A-szóstka straciła pozycję lidera, przy nowej inżynierowie sami sobie podnieśli poprzeczkę - przy niemal niezmienionych rozmiarach zewnętrznych auta przednia oś powędrowała 7 cm do przodu, co spowodowało, że nie tylko zwisy nadwozia są mniejsze, ale też nowe A6 okazuje się poręczniejsze. Poza tym zastosowanie aluminium i wysokowytrzymałej stali pozwoliło zmniejszyć masę auta o około 80 kg (zależnie od wersji). Przed hałasem wewnątrz chronią natryskiwane substancje wygłuszające zamiast zwykłych mat bitumicznych, specjalne uszczelki w drzwiach oraz szyby o zwiększonej izolacyjności akustycznej.

Ponieważ zwiększył się rozstaw osi, pojemniejsze stało się wnętrze nowego A6, a dzięki temu, że dach sięga daleko w tył, pasażerowie tylnej kanapy mają wystarczająco dużo miejsca wokół głowy. Tablica rozdzielcza nie sięga zbyt nachalnie w głąb kabiny pasażerskiej, więc kierowca i pasażer mają poczucie przestronności, wąskie słupki dachowe nie zasłaniają tego co na zewnątrz. Dzięki jasnym elementom z drewna o różnych warstwach kolorystycznych oraz wstawkom z aluminium, wnętrze A-szóstki nie wydaje się ciężkie. Zgodna ze współczesnymi potrzebami lista elektronicznego wyposażenia służącego informacji i rozrywce jest bardzo bogata. Mimo że konkurenci mocno zawyżyli poziom, nowe Audi, dzięki nawigacji w stylu Google Earth sterowanej touchpadem, asystentowi parkowania czy reflektorom z diodami LED, jeszcze podniosło poprzeczkę. Reflektory jasno i daleko oświetlają drogę, chociaż pobierają ledwie 40 watów, czyli tyle, co typowa żarówka w piwnicy. Ilość funkcji przywoływanych elektronicznie wymaga z kolei nauczenia się do czego który przycisk systemu MMI służy, zanim "na ślepo" opanuje się ich obsługę; wielki wysuwający się z deski rozdzielczej monitor zaskakuje początkowo ilością danych, jak ekran komputera z notowaniami akcji.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 251 100 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi | A6 | BMW | 530d | Mercedes | E 350 CDI | test porównawczy

Oceń artykuł:

3,20

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij