auto motor i sport poleca:

Audi A6 Avant – nie chce się wysiadać

Poleć ten artykuł:

Audi A6 po kuracji odmładzającej. Jeśli ze wszystkich modeli Audi na świecie miałby zostać tylko jeden, to byłby to właśnie ten - A6 Avant 3.0 TDI quattro.

Audi A6 Avant Zobacz całą galerię

Jakość... Niezależnie od tego, że oglądasz je po raz setny, wnętrze Audi za każdym razem robi takie samo wrażenie. Projekt, wykończenie, materiały, spasowanie - wszystko jest tip-top. Grafika zegarów ma idealną ostrość, przełączniki klikają jak trzeba, drzwi zatrzaskują się jak sejf. Jak to jest, że mając taki wzór, wciąż nie wszyscy producenci potrafią w podobny sposób wykończyć wnętrze? Najwyraźniej wcale nie jest to takie proste.

A6 jest świeżo po kuracji odmładzającej, która objęła detale nadwozia (reflektory, zderzaki) oraz elementy wykończenia. Od strony technicznej, silnik 3.0 TDI ma trochę więcej koni mechanicznych i niutonometrów, nieco inaczej zestrojono też zawieszenie.

Jest coś takiego w kabinie A6, że nie chce się z niej wysiadać (przy czym nie ma tego wrażenia ani w A4, ani w A8). Konsola środkowa wychylona ku kierowcy, doskonałe zegary, fotel jak trzeba, bardzo dobra pozycja oraz jedna z najwygodniejszych kierownic jaką znamy. Na tyle gruba na ile trzeba, o świetnym przekroju i ustawiona pod idealnym kątem.

Jeśli coś zostało do poprawienia, to tłumienie nierówności. Pomimo zmian, resorowanie wciąż jest dość twarde (znacznie twardsze niż np. w Mercedesie E), dlatego komfort A6 nie jest tak wysoki jak mógłby być. Natomiast piątka dla Audi za dynamikę. Silnik dysponuje potężnym momentem obrotowym, a sześciobiegowy automat wie, jak najlepiej zrobić z niego użytek. 3.0 TDI potrafi być bardzo oszczędny - 80-litrowy zbiornik pozwala z łatwością uzyskać w trasie zasięg znacznie ponad 1000 km. Z kolei napęd quattro sprawia, że A6 gwarantuje kierowcy święty spokój w każdych warunkach.

Bardzo dobry właśnie stał się jeszcze lepszy.

Kolejna wersja

Silnik 3.0 TDI otrzymał upgrade, mający zapewnić mu konkurencyjne osiągi. Moc wzrosła z 225 do 240 KM, znacznie podskoczył moment obrotowy - z 450 do 500 Nm i jest dostępny w przedziale 1500-3000 obr/min.

Tekst: Roman Popkiewicz,
Zdjęcia: Jacek Hanusz

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 251 100 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi | A6 | Avant | test

Oceń artykuł:

2,60

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij