auto motor i sport poleca:

Audi RS6 Avant – Ekstraliga

Poleć ten artykuł:

Audi RS6 Avant Zobacz całą galerię

Mocą silnika przebija niejedno Ferrari. Gra w tej samej lidze, co BMW M5 i Mercedes E63 AMG. Występuje tylko w wersji kombi i nazywa się Audi RS6 Avant.

Już z oddali zwiastuje moc. 580 koni mechanicznych wydaje z siebie potężny grzmot, szczególnie w górnych rejestrach obrotów. Gdyby nie ogranicznik prędkości, Audi RS6 bez najmniejszego zająknięcia wkroczyłoby do coraz mniej ekskluzywnego klubu "300 km/h i więcej". Niestety, kaganiec w postaci ogranicznika daje znać o sobie już przy 250 km/h; opcjonalnie może to być prędkość 280 km/h.

To, co najważniejsze zmieszczono pod maską. V10 bazujące na silniku Lamborghini Gallardo, znane z modelu S6, poddano znacznym modyfikacjom i zaopatrzono w dwie turbosprężarki. Efekt jest absolutnie genialny! Reakcja na dodanie gazu, ścieżka dźwiękowa, przyspieszenia, a przede wszystkim wielkość momentu obrotowego - wszystko to robi piorunujące wrażenie. Właśnie moment obrotowy, o wartości aż 650 Nm, rozwieszony jest, niczym pranie, na sznurku o długości od 1500 do 6250 obr/min! Powyżej nich, pomiędzy 6250 a 6700 obr/min, silnik osiąga swoją maksymalną moc - 580 KM. Oznacza to, że każdy "czworonóg" do uciągnięcia ma jedyne 3,5 kg. Godny uwagi jest fakt, że jednostce napędowej RS6 wystarcza jedynie benzyna 95-oktanowa. Dużo benzyny!

By moc nie szła w gwizdek, moment obrotowy wędruje stale do czterech kół. W warunkach dobrej przyczepności, Audi jest zawsze bardziej pchane do przodu niż ciągnięte - wtedy na przednie koła idzie 40% momentu obrotowego, a na tył reszta. Maksymalnie "w przeszłość" może być wysyłane do 85% momentu, a "w przyszłość" - do 65%.

Nowy kompakt z otwartym dachem - Audi A3 Cabriolet

Niemiecka marka sypie nowościami jak z rękawa. Praktycznie nie ma miesiąca, by kolejna wersja Audi nie ujrzała światła dziennego. A3 w swojej dwunastoletniej historii nigdy wcześniej nie było kabrioletem. Mieści czterech pasażerów i zadziwia sztywnością swojego nadwozia. Oczywiście, najlepiej podróżować nim na przednich fotelach, gdzie miejsca na nogi jest w bród. Z tyłu, jak to bywa w tego typu autach, pomieszczą się wyłącznie osobnicy o skromnych gabarytach, ale zawsze jest to jakieś wyjście. Przekształcenie A-trójki w kabriolet zajmuje jedyne 9 sekund i możliwe jest, gdy auto porusza się z prędkością do 30 km/h. Seryjnie dostępny jest dach półautomatyczny, w którym trzeba jedynie odryglować centralny zatrzask. Opcjonalnie można zamówić dach składany w pełni automatycznie i wyciszony dodatkowymi panelami. Przy 140 km/h poziom hałasu jest wyższy tylko o 1 dB(A) w porównaniu ze zwykłą A-trójką! Do wyboru są cztery silniki - dwa turbodiesle (1.9 TDI/105 KM i 2.0 TDI/140 KM) oraz dwie jednostki benzynowe - 160- i 200-konna. Wyposażenie auta jest przebogate.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi | RS6 | Avant | kombi | raport | test

Oceń artykuł:

4,60

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij