auto motor i sport poleca:

BMW 125i Cabrio – Nowe otwarcie

Poleć ten artykuł:

Dopiero w wersji z eleganckim dachem z tkaniny BMW "jedynka" pokazała w pełni jak zgrabnym jest samochodem.

BMW 125i Cabrio Zobacz całą galerię

Swoim pojawieniem się na rynku - i to w 5-drzwiowej wersji hatchback - "jedynka" wywołała swego czasu niemal zgorszenie u fanów BMW. Uważali, że to nie wypada, by tak szacowna marka produkowała auto z klasy Golfa. Ale potem pojawiła się odmiana 3-drzwiowa i w końcu kontrowersyjne Coupé. Dopiero debiut kabrioletu uzmysławia, po co została stworzona wersja Coupé.

„Jedynka”, czyli najtańszy kabriolet w rodzinie BMW. Nie uznaje kompromisów i daje maksimum radości z jazdy. To rasowe BMW

Wyhodowany na niej kabriolet jest znacznie zgrabniejszy, niezależnie od tego czy dach ma otwarty czy zamknięty, a i proporcje auta są lepiej wyważone. Co prawda, filigranową sylwetką bliżej mu do samochodu stworzonego z myślą o kobietach, ale jakością prowadzenia i wrodzonym pazurem udowadnia, że to BMW z krwi i kości.

W podwoziu (głównie w progach) i obramowaniu przedniej szyby zastosowano dodatkowe wzmocnienia nadające sztywność nadwoziu. Każdy, kto kiedykolwiek miał jakiś kabriolet i był zniesmaczony "pływaniem" po drodze, powinien choć raz odbyć jazdę próbną "jedynką" cabrio. Sztywnością nadwozia bije na głowę konkurencję, i to bez różnicy - czy nad głową mamy dach, czy niebo. Także na nierównościach żadne wibracje nie przenoszą się na kierownicę czy zawieszenie, a wyważenie typowe dla BMW(50/50) sprawia, że w czasie pokonywania zakrętów kierowca ma poczucie ogromnych rezerw bezpieczeństwa. Co innego na śliskiej nawierzchni - tutaj układ stabilizacji jazdy ma pełne ręce roboty. Kto czuje się na siłach i wyłączy elektronicznego dozorcę, może po kilku sekundach zakosztować jazdy bokami, co szczególnie dużym chłopcom sprawia przyjemność. Według mnie warto, ponieważ auto jest łatwe do opanowania i bardzo przewidywalne.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 800 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW 1 | 125i | Cabrio | raport | test

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij