auto motor i sport poleca:

BMW 3 GT: pierwszy test w Polsce, to beemka dla zuchwałych!

Poleć ten artykuł:

Gdyby pojawiła się jeszcze kilka lat temu, świat mógłby nie zrozumieć sensu jej istnienia. Ale dziś świat jest inny i BMW 3 Gran Turismo ma szansę stać się hitem. W teście wersja 320d GT.

Zobacz całą galerię

Numer 28. "Trójka" Gran Turismo to dwudziesty ósmy model w ofercie BMW i przy okazji najlepszy przykład rozdrobnienia rynku na kawałki naukowo zwane niszami. Tak chce klient - więc tak klient ma.

Technicznie rzecz biorąc, „trójka” GT jest oczywiście hatchbackiem, ale wymiary auta i linie nadwozia – oraz sama idea hatchbacka serii 3, który do tej pory nie mieścił się w wyobrażeniu o BMW – są takie, że GT ląduje gdzieś między sedanem i kombi z jednej strony, a X3 z drugiej. Nadwozie jest wyższe w porównaniu z kombi (o 8 cm), ale też znacznie dłuższe (aż o 20 cm), przez co sylwetka Gran Turismo jest bardzo smukła i z bardzo długim przodem ma świetne proporcje. Charakterystycznymi elementami są lekko odsłonięte „nerki” na osłonie chłodnicy oraz szerokie tylne lampy.

Układy jezdny i napędowy pochodzą prosto od „trójki” i są zwyczajnie kuloodporne – zero wad

Wnętrze - po prostu premium

Jeśli na kogoś działa samozachwalanie BMW (dla niepoznaki zwane marketingiem), według którego w kabinie „trójki” GT jest „atmosfera jak w loży”, to pewnie właśnie tak będzie się czuł. Do nas przemawia, że wnętrze auta jest znakomicie zaprojektowane od strony stylizacyjnej – z minimalistyczną konsolą środkową, wolno stojącym ekranem, wykończeniem, które po stronie pasażera sprawia wrażenie jakby poszczególne materiały stanowiły osobne, przenikające się warstwy oraz bardzo atrakcyjną kolorystyką. Wszystko to razem pokazuje, co oznacza określenie „premium”. Z zewnątrz, dolna linia szyb niby nie przebiega nisko, a sama przeszklona przestrzeń jest dość wąska, jednak do kabiny wpada bardzo dużo światła – to również wpływa na owo ulotne coś, co określa się jako klimat wnętrza.

Typowo dla BMW, cała „konsola” to mały zestaw przełączników zgrupowanych wokół sterownika systemu iDrive na tunelu środkowym i bardzo rozbudowane menu – rozbudowane, ale jednocześnie zapewniające szybki dostęp do wszystkich funkcji.

Wyższy, dłuższy i większy

Pod względem technicznym Gran Turismo to oczywiście niemal w stu procentach „trójka”, jednak kierowca siedzi wyżej – być może właśnie z tego powodu w subiektywnym odczuciu GT jest w połowie drogi do SUV-a. W porównaniu z sedanem i kombi, Gran Turismo ma aż o 11 cm dłuższy rozstaw osi – i większość tych centymetrów przypada na miejsce w tylnej części kabiny. Nie mieliśmy pod ręką do porównania limuzyny serii 5, ale na nasze oko w „trójce” GT z tyłu jest więcej miejsca. Z nadwoziem typu hatchback idą w parze jego klasyczne zalety – duży, 520-litrowy bagażnik (o 40 l większy niż w „trójce”), którego pojemność można powiększyć do 1600 l.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW | 3 Gran Turismo | 3GT | 3GT test | 3 Gran Turismo test | 3GT ceny | 3GT wrażenia

Oceń artykuł:

2,60

Skomentuj (6)

Samuraj, 21 września 2013, 06:07

Na żywo jest lepiej (moim zdaniem). ;)

julitka, 20 września 2013, 08:49

Ogołnie jestem wielbicielką BMW ale musze przyznaćże ten model wygląda dość dziwnie . Wydaje mi sie że jest sporo ładniejszych modeli tej marki 

airmatic, 22 sierpnia 2013, 14:48

Ja mam właśnie zarzut w związku z powyższym, że podczas sesji zdjęciowej zapomnieli tego udokumentować

Samuraj, 21 sierpnia 2013, 18:18

Ten spojler jak rozumiem samoczynnie się wysuwa przy określonej prędkości?

eri, 21 sierpnia 2013, 15:53

Fakt, 5 GT najlepiej wygląda zamknięta w garażu i choć może ktoś widział jakąś spójność koncepcji tego modelu z X6, który uwielbiam, mnie ten samochód trochę straszy. Trójka GT jest zdecydowanie znośniejsza dla oka. Reszta zalet oczywista :)
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij