auto motor i sport poleca:

BMW serii 3 - Film akcji

Poleć ten artykuł:

Dla jednych kontrowersyjne, dla innych właśnie idealnie takie, jak trzeba. Nowe BMW serii 3 to prawdziwy kawał samochodowej roboty.

BMW serii 3 Zobacz całą galerię

auto motor i sport 3/2005

Pokaz możliwości trafił się przypadkiem. Fotograf Alberto Martinez na co dzień używa Nikona, ale dobrze wie, do czego służy BMW na wspaniałej górskiej serpentynie. Na miejsce sesji zdjęciowej pędził dla zwykłej frajdy.

Ktoś inny uczepił mu się tylnego zderzaka. Dwie "beemki" wpadły w zakręty i rozpoczął się taniec, który oglądałem zza kierownicy kolejnego auta. Znaczenie komfortu, wyciszenia, klimatyzacji, jakości sprzętu audio czy pojemności bagażnika stało się mniej więcej takie, jak rodzaju plastiku, z którego wykonano tylne lampy. Istniały tylko silniki, hamulce, opony i układy jezdne.

Dwa auta nie zachowywały się tak samo. Kiedy nadwozie pierwszego wyraźnie przechylało się - ten za jego plecami utrzymywał przechyły w ryzach; kiedy jeden wykonywał skłon - drugi robił tylko lekki ruch, kiedy Martinez zacieśniał zakręt i tył jego auta "wstawał", wytrącany z równowagi nagłym odciążeniem - ten za nim zachowywał żelazną stabilność, kiedy w zachowaniu starej "trójki" fotografa pojawiały się oznaki nerwowości przy gwałtownych zmianach kierunku - nowa "trójka" gnała jak po niewidzialnych szynach, wciąż mając zapas możliwości. Różnice były jak podane na tacy. Model serii 3, który właśnie odchodzi na emeryturę to pod względem właściwości układu jezdnego jeden z najlepszych samochodów na rynku, ale przy swoim następcy wyglądał, jakby nie był w formie.

I nie może być inaczej. Pierwsza "trójka" przyszła na świat okrągłe 30 lat temu, dziś najmniejszy sedan to największy spośród bestsellerów BMW. Nie wystarczy, żeby był "tak dobry, jak to tylko możliwe" - musi być lepszy. Najnowsze, piąte wcielenie będzie stawiać czoło aktualnym rywalom, ich następcom oraz face liftingom następców.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW 3 | sedan | raport | test

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij