auto motor i sport poleca:

BMW serii 3 Touring - Kombi i sport

Poleć ten artykuł:

Po niespełna pół roku od pojawienia się na rynku nowego BMW serii 3 zadebiutowała wersja kombi, opatrzona tradycyjnie przydomkiem Touring.

BMW serii 3 Touring Zobacz całą galerię

Z zewnątrz zmienił się jedynie tył samochodu - ozdabia go teraz zgrabnie zaokrąglony oraz bardziej pojemny bagażnik. BMW 3 w wersji Touring straciło niewiele ze swojego sportowego charakteru. Kontrowersje może budzić jedynie stylistyka tylnych lamp, ale - w końcu - są gusta i guściki...

Dostępu do przestrzeni bagażowej strzeże otwierana na dwa sposoby tylna klapa. Do zapakowania większych toreb pokrywa bagażnika uchyla się standardowo w całości. Gdy jednak chcemy schować mały pakunek, wystarczy nacisnąć gumowy guzik pod tylną wycieraczką, a otworzy się jedynie sama szyba.

W porównaniu z poprzednim modelem pojemność przestrzeni bagażowej wzrosła o 25 litrów i teraz wynosi 460 litrów. Po rozłożeniu siedzeń (dzielonych w proporcji 60:40), pojemność bagażnika BMW 3 Touring powiększa się do 1385 litrów (o 40 l więcej niż w poprzedniej wersji). Pakując się na wakacje nie można poszaleć z ilością czy ciężarem bagażu, ponieważ maksymalna ładowność samochodu wynosi 540 kilogramów.

BMW 3 Touring ma bardzo dobre właściwości jezdne. W szybkich zakrętach radzi sobie wyśmienicie, pokonując je jednym tchem. Do dyspozycji mieliśmy model napędzany benzynowym, dwuipółlitrowym silnikiem. Choć może nie tak elastyczny jak diesel, potrafił dostarczyć wiele frajdy z jazdy. Już sam basowy dźwięk silnika sprawia, że szybko zapominamy o tym, że siedzimy za kierownicą samochodu typu kombi. 218- -konna jednostka napędowa dopiero przy wysokich obrotach czuje się jak ryba w wodzie. Każ- de, nawet najmniejsze dodanie gazu daje się odczuć delikatnym wciśnięciem w fotel. W tym samym czasie silnik zaczyna wystukiwać miłe dla ucha kierowcy i pasażerów rasowe dźwięki.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW 3 | kombi | raport | test

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij