auto motor i sport poleca:

Będzie się działo - Renault Laguna

Poleć ten artykuł:

Renault jako pierwsze podniosło rękawicę rzuconą przez Forda konkurentom w klasie średniej. Nowa Laguna nie zamierza być w tym pojedynku jedynie statystą. Test 150-konnej wersji z dieslem pod maską pokazuje, że będzie gorąco.

Test Renault Laguny Zobacz całą galerię

Widać, słychać i czuć - tak o jakości nowej Laguny mówi szef Renault, Carlos Ghosn. Faktycznie, precyzja spasowania poszczególnych elementów tak nadwozia, jak i w kabinie Laguny, odgłos pracy wysokoprężnej jednostki napędowej czy poziom hałasu we wnętrzu w czasie jazdy oraz jakość przeważającej części materia- łów, są miłym zaskoczeniem.

150-konny silnik dCi zapewnia Renault Lagunie dobre osiągi, pracuje równo i bardzo spokojnie

Dzięki solidnym klamkom i sporym drzwiom także dostęp do wnętrza auta jest dobry, chociaż na przednie fotele znacznie bardziej komfortowy niż do tyłu. Po pierwsze, z przodu nic nie "zaburza" przestrzeni dla nóg. Po drugie, łukowaty dach Laguny najwyższy punkt osiąga przy środkowym słupku. Gdy przednie fotele są maksymalnie cofnięte i opuszczone, przy wsiadaniu do tyłu nie jest łatwo wsunąć pod nie stopy. Miejsce na kolana dla podróżujących na tylnej kanapie też się wtedy drastycznie kurczy. Na szczęście, nawet kierowcy wysokiego wzrostu nie muszą odsuwać fotela maksymalnie do tyłu, aby wygodnie siedzieć za kierownicą.

Codzienną eksploatację Laguny może ułatwiać karta hands-free drugiej generacji, która umożliwia otwieranie drzwi i uruchamianie samochodu w ogóle bez sięgania po nią do kieszeni. Przy chwytaniu za klamkę w drzwiach radzimy jednak uważać - czujniki rejestrujące obecność ręki znajdują się tuż za klamką i nieznacznie odstają od nadwozia. Łatwo zahaczyć o nie paznokciami, szczególnie damskimi.

Wnętrze Laguny nie kryje już niemi- łych niespodzianek, a jakość materiałów i wykonanie oraz przyjazna obsługa zasługują na uznanie. Deska rozdzielcza, chociaż solidna, dodaje wnętrzu lekkości, bo wygląda jakby lekko unosiła się w powietrzu przez to, że nie łączy się z tunelem środkowym. Niemal pluszowy materiał, z którego została wykonana, prezentuje się świetnie i kusi żeby go dotknąć i osobiście stwierdzić, że nie tylko wygląda ładnie, ale jest również przyjemny w dotyku. Wypisz, wymaluj - BMW. Konsola środkowa, mimo że skromniejszych rozmiarów niż w innych autach, nie ugina się pod ciężarem dziesiątków drobnych przycisków. Owszem, jest ich trochę, ale są spore i sensownie zgrupowane. Wyjątek stanowią włącznik świateł awaryjnych, który znajduje się w miejscu mało eksponowanym i nie wyróżnia się kolorem oraz włącznik tempomatu i ogranicznika prędkości, który zamiast przy kierownicy umieszczono na tunelu środkowym, tuż przy dźwigience automatycznego hamulca postojowego.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 33 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Renault | Laguna III | Dynamic | liftback | test

Oceń artykuł:

4,10

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij