auto motor i sport poleca:

Bez różnic

Poleć ten artykuł:

Zbudowane na tej samej płycie podłogowej i wyposażone w takie same silniki, Golf IV i Audi A3 trapione są podobnymi usterkami. Czy różni je tylko prestiż marki?

Audi A3 i VW Golf Zobacz całą galerię

Jako hatchbacki występują w wersjach trzy- i pięciodrzwiowych. Przy identycznej szerokości, Audi jest minimalnie dłuższe, a Golf nieco wyższy. Wersje podstawowe mają prawie takie same masę własną (1090 i 1083 kg) i dopuszczalne obciążenie (560 i 537 kg). Kiedyś wyróżnikiem Audi był pełny ocynk blach nadwozia, ale i Golf IV jest już tak zabezpieczony przed korozją. Więcej różnic występuje we wnętrzu. W obydwóch samochodach jego elementy są dokładnie spasowane, ale w A3 zastosowano nieco wyższej jakości materiały. Przy tym więcej elementów wyposażenia w standardzie znajdziemy w Audi. Wyraźnie pokrewieństwo widać patrząc na kierownicę i dźwigienki, przełączniki, lampki i lusterka.

W A3 z przodu siedzi się nieco niżej w mocniej wyprofilowanych fotelach, a zestrojenie zawieszenia jest bardziej sportowe, twarde. Na tylnej kanapie ciaśniej jest w Audi. 350-litrowy bagażnik tego auta ma o 20 litrów większą pojemność od tego w Golfie, lecz po złożeniu tylnej kanapy proporcje się zmieniają.

Spektrum silników w A3 mieści się pomiędzy podstawowym 101-konnym 1.6 (Golf IV silnik 1.4 75 KM) a 225-konnym S3 (VW w sześciocylindrowej wersji R32 osiąga nawet 241 KM). Obydwa auta są również dostępne w wersjach z napędem na cztery koła.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 117 190 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3, kombi-5, van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: VW | Volkswagen | Golf | IV | Audi | A3

Oceń artykuł:

4,40

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij