auto motor i sport poleca:

Bić mistrza?

Poleć ten artykuł:

VW Golf GTI wydaje się dobrze okopany na pozycji lidera swojej specyficznej klasy. Ale konkurencja nie śpi - przeciwnie, wygląda na to, że właśnie przypuściła zmasowany atak. Z jednej strony naciska Opel Astra OPC, z drugiej wytchnąć nie pozwala nowy Ford Focus ST. Oto pojedynek trzech agresywnych sportowców.

Test porównawczy Vw Golfa GTI, Forda Focusa ST, Opla Astry OPC Zobacz całą galerię

Zamieszanie na zakręcie toru Hockenheim - Ford Focus ST i Opel Astra OPC biorą w kleszcze Volkswagena Golfa GTI. Opel wciska się po wewnętrznej, w strefę hamowania, i blokuje linię walki. Ford wykorzystuje przewagę prędkości, idzie szerszym promieniem po zewnętrznej i mknie przed siebie. Focus i Astra przeciw Golfowi, dwóch na jednego. Wymuszony okolicznościami sojusz przeciwko potencjalnemu liderowi.

Klasa OPC? A może klasa ST? Ależ nie, klasa GTI. Nawet językowy zwyczaj wskazuje, kto dominuje w tej kategorii samochodów. Dopiero wiosną zeszłego roku na polu walki pojawiła się pięciodrzwiowa Astra 2.0 Turbo. Odnotowaliśmy wtedy fascynację niezwykłą dynamiką modelu oraz zadowolenie ze sportowego komfortu.

Teraz koniec z komfortem, na bojowych sztandarach wypisany jest sam sport. OPC (Opel Performance Center) jest ostrzejszy, bardziej kanciasty i drapieżny. To nieodrodny krewniak GTC - płaskiej klinowatej Astry. Krótko mówiąc coupé. Ford też przysłał kompetentnego zawodnika - dynamicznego ST (Sports Technology), bazującego na Focusie drugiej generacji. W ten sposób stawka jest skompletowana. Oto trzech kulturystów, herosów sportowej walki. Ich znaki to seks, soul i swing. Są jak Frank Sinatra, Sammy Davis jr. i Dean Martin, bohaterowie lat sześćdziesiątych - piękni, mocni i fascynujący.

Już pierwszy Golf GTI zyskał sławę i pozycję. Skrzył się fantazją i wyciągał ponad 200 km/h. Równie bojowe były kompaktowe Ople spod znaku GTE, GSI i OPC. A Ford? Tu liczyły się przede wszystkim mocarne Cosworthy. No i oczywiście potomstwo WRC (World Rally Car), jak Focus RS z turbosprężarką i znakomitą blokadą mechanizmu różnicowego.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 151 790 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Ford | Focus ST | Opel | Astra OPC | VW | Golf GTI | Coupe | test

Oceń artykuł:

2,30

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij