auto motor i sport poleca:

Biznes klasa – Opel Signum

Poleć ten artykuł:

Debiutujące w 2002 roku Vectra C i w 2003 roku Signum już doczekały się face liftingu. Opel postawił na komfort, dynamikę, bezpieczeństwo oraz ekologię.

Opel Signum Zobacz całą galerię

Kiedy Vectra C wchodziła w 2002 roku na rynek, wydawała się na wskroś nowoczesna, elegancka i prestiżowa. Modernizacja modelu nastąpiła stosunkowo szybko.

Auto zmieniło się głównie z przodu, upodabniając się do Astry i nie przypomina już bunkra przeciwlotniczego na kołach. Dzięki nowym reflektorom, osłonie chłodnicy i zderzakowi przód samochodu zyskał na lekkości i dynamice. Zmiany techniczne nie są rewolucyjne, co powinno ucieszyć dotychczasowych posiadaczy tego auta - widocznie nie było zbyt dużo do poprawienia. W autach przed modernizacją, z uwagi na zbyt sztywno zestrojone zawieszenie, najbardziej krytykowany był komfort jazdy z małą szybkością po wyboistej drodze. Inżynierowie z Rüsselsheim spędzili więc setki godzin na torze testowym i tak dostroili układ interaktywnego zawieszenia IDS Plus z systemem stałej kontroli amortyzacji CDC oraz zmniejszyli opory tarcia w łożyskach i tulejach, że zawieszenie jest odczuwalnie bardziej miękkie. Nie odbiło się to na precyzji prowadzenia, o czym mogliśmy się przekonać jeżdżąc po torze testowym w Dudenhofen oraz po okalających go drogach. Układ kierowniczy jest nawet bardziej ostry niż poprzednio.

W ofercie silników Vectry pojawiły się nowe jednostki - wysokoprężny 1.9 CDTI o mocy 100 KM, aluminiowy, benzynowy 2.8 V6 Turbo o mocy 230 KM oraz odnowiony diesel 3.0 V6 CDTI (184 KM). Wszystkie diesle są wyposażone w filtr cząstek stałych.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 35 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Opel | Signum | liftback | raport | test

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij