auto motor i sport poleca:

Blue power – Opel OPC

Poleć ten artykuł:

Mercedes ma AMG, BMW serię M, Mitsubishi ma Evo a Opel Astrę, Zafirę i Vectrę w sportowej wersji OPC. To szybkie samochody z mocnymi silnikami, obniżonym zawieszeniem, sportowym wydechem i z karoseriami w niebieskim kolorze, jakiego używa Subaru. Po co Oplowi takie samochody? Dla poprawy wizerunku.

Opele OPC Zobacz całą galerię

Jeżeli zobaczysz w lusterku wstecznym szybko zbliżający się samochód w niebieskim kolorze, to już nie możesz być pewien, że właśnie dogania cię Subaru Impreza. Teraz może to być jeden z czterech modeli Opla - Astra, Zafira, Vectra lub Vectra Kombi - serii OPC, czyli Opel Performance Center.

Pierwszym modelem w wersji OPC była Astra, która w 1999 roku miała 160 KM. Potem zafundowano jej turbodoładowany silnik o mocy 200 KM, który pojawił się również w Zafirze, Astrze Combi oraz w Astrze II. Seria OPC najnowszej generacji to jeszcze wyższa moc i dwa razy więcej modeli.

Najmniejsza i najsłabsza jest Astra III OPC. Pod maską trzydrzwiowej karoserii drzemie dwulitrowy, czterocylindrowy, turbodoładowany silnik o mocy 240 KM, uzyskujący maksymalny moment obrotowy 320 Nm.

Samochód wyposażono w IDS Plus - adaptacyjny system pozwalający na usztywnienie zawieszenia, które jest (w stosunku do tego, jakie ma zwykła Astra III) obniżone o 15 mm. Wersja OPC ma także m.in. elektroniczny układ zmieniający charakterystykę układu kierowniczego - może on być bardziej bezpośredni.

Poza tym samochód wyposażony jest w układy stabilizacji toru jazdy (ESP), kontroli trakcji (TC) oraz system kontroli podsterowności (UCL) - Astra III OPC to jeżdżący komputer.

Mimo to, daje kierowcy radość prowadzenia. I trudno, żeby było inaczej, skoro jest to najmocniejszy, seryjnie produkowany samochód z przednim napę- dem, który od 0 do 100 km/h rozpędza się w 6,4 s. I jeszcze to brzmienie, jakie wydaje z siebie turbina zaciągająca powietrze w chwili naciśnięcia pedału gazu. I jeszcze ta rura wydechowa na środku tylnego zderzaka. No i ten niebieski kolor.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 84 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Opel | Vectra | Astra III | Zafira | OPC | raport | test

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij