auto motor i sport poleca:

Bój na zalety - Tiguan, 4007, CR-V i RAV4

Poleć ten artykuł:

Test porównawczy VW Tiguan, Peugeot 4007, Honda CR-V i Toyota RAV4 Zobacz całą galerię

Obszerne wnętrza i napęd na cztery koła to znane zalety kompaktowych terenówek. Nowe modele, takie jak VW Tiguan i Peugeot 4007, próbują odebrać klientów uznanym graczom rynkowym - Hondzie CR-V i Toyocie RAV4.

Szanowni Państwo witamy na pokładzie. Zakończyliśmy boarding, wszystkie miejsca w klasie kompaktowych terenówek zostały wyprzedane.

To prawda, klasa wszystko potrafiących samochodów para-terenowych cieszy się wielkim wzięciem, a dla producentów stała się maszynką do robienia pieniędzy. Ten rodzaj aut wymyślili Amerykanie, chociaż kompaktowe w ich wykonaniu SUV-y można określić każdym słowem, tylko nie "kompaktowe". Potem dołączyli Japończycy ze swoją słynną konsekwencją w działaniu i przedstawili własne modele; w naszym teście samochody japońskie są reprezentowane przez dwóch klasyków gatunku - Toyotę RAV4 i Hondę CR-V.

Największy producent aut w Europie zastosował się z kolei do hasła "lepiej późno niż wcale" i dopiero teraz przedstawił VW Tiguana. Podobnie Francuzi, dotychczas w przypadku SUV-ów "odmawiający współpracy", teraz zaczęli podążać za modą na tego rodzaju auta. Peugeot 4007 zrywa z klasyczną tradycją nie tylko za sprawą dodatkowego zera w nazwie, jest też pierwszą terenówką francuskiej firmy.

Klienci mogą być zadowoleni z coraz bogatszego wyboru. Jeśli chodzi o urodę aut, reprezentowane są wszelkie opcje. Mamy Hondę z opadającą górną linią okien ∫ la coupé, Volkswagena i Toyotę utrzymane w konwencjonalnym stylu i Peugeota z szerokim lwim uśmiechem, za którym kryje się technika Mitsubishi.

Łączy je przestronność i funkcjonalność wnętrz - główny argument przemawiający do klientów, którym znudziło się klasyczne auto osobowe. Na tylnych siedzeniach można wyciągać się na wszystkie strony, łatwo się do takiego auta wsiada, już choćby dlatego, że jest wysokie. Bagażniki także niejedno zmieszczą, obojętnie czy będzie to ekwipunek wakacyjny, czy zakupy w sklepie meblowym. Niechlubnym wyjątkiem jest Toyota . Jej bagażnik w tym porównaniu wypada najskromniej, a drzwi przedziału ładunkowego otwierające się na prawą stronę należą do tego rodzaju detali, którym mówimy zdecydowane "nie".

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 151 580 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: VW | Tiguan | Peugeot | 4007 | Honda | CR-V | Toyota | RAV4 | test porównawczy | test

Oceń artykuł:

2,30

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij