auto motor i sport poleca:

Chevrolet Orlando, Fiat Freemont – dla 14 osób

Poleć ten artykuł:

O to porównanie aż się prosi. Pojawiły się na rynku w krótkim odstępie czasu i są do siebie tak podobne jak Focus i Golf. Fiat Freemont i Chevrolet Orlando na testowym ringu.

Chevrolet, Orlando, Fiat, Freemont Zobacz całą galerię

 

Trudno, żeby świat bardziej stanął na głowie. Oto amerykański Chevrolet, który w postaci Orlando jest tak naprawdę europejsko- koreański, parkuje naprzeciw europejskiego Fiata Freemonta, który tak naprawdę pochodzi z Ameryki. Jak zawsze, najbardziej zaskakujące jest życie.

Freemont to najświeższy dodatek do oferty Fiata. Duży van, dotychczas (nie)znany jako Dodge Journey, za jednym zamachem zastępuje Cromę i Multiplę. Blisko pięciometrowe nadwozie jest na żywo większe niż wydaje się na zdjęciach i aż o ponad 20 cm przerasta Chevroleta Orlando. Konsekwentnie, bo na opak jak najbardziej są kabiny obu aut - w Fiacie, poza emblematem na kierownicy, każdy detal pochodzi od Dodge'a, w Chevrolecie zaś mało który element nie jest wyjęty z jakiegoś Opla. Jednak największy wyróżnik tych vanów jest taki sam - siedem miejsc w kabinie (w wypadku Fiata, Freemont tylko w najtańszej wersji ma pięć siedzeń). Spore wymiary nadwozi oznaczają spore akwaria w kabinach. Nieco inny jest układ konsol Freemonta i Orlando - w wypadku Fiata uporządkowany, z elementami obsługi umieszczonymi wysoko, w Chevrolecie zaś na modłę Opla, czyli z wydłużoną konsolą środkową i przełącznikami sięgającymi w dół aż do dźwigni zmiany biegów. Pod względem przestrzeni wygrywa większy w każdym kierunku Fiat, chociaż jego przewaga nie jest duża. Freemont ma natomiast wyraźnie większe możliwości ładunkowe - w tym najbardziej standardowym trybie codziennego użytkowania, czyli z siedzeniami trzeciego rzędu schowanymi w podłodze, jego bagażnik jest aż o blisko 90 litrów bardziej pojemny.

Obydwa auta oferują sporo udogodnień półkowo- schowkowo-wnękowych, z przewagą znów po stronie Freemonta. Bardzo praktyczne są systemy składania siedzeń w drugim rzędzie - zwłaszcza w wypadku Fiata dostęp do miejsc numer 6 i 7 okazuje się bardzo dobry. Po złożeniu wszystkiego co możliwe na płasko, obydwa auta oferują równą podłogę bagażnika i można ich używać w zasadzie jako półciężarówek; we Freemoncie dodatkowo da się położyć na płasko oparcie fotela pasażera. Jeden i drugi jest też standardowo wyposażony w automatyczną klimatyzację; Freemont nawet w trójstrefową - za co duży plus - brakuje mu jednak nawiewu na tył na tunelu środkowym.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Chevrolet | Orlando | Fiat | Freemont | opinie | test | Test porównawczy

Oceń artykuł:

2,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij