auto motor i sport poleca:

Chrysler Grand Voyager – Bomboniera

Poleć ten artykuł:

Z zewnątrz - zwyczajne pudło. Nieco ładniejsze niż inne, ale pudło. Wewnątrz - moc niespodzianek; większość o smaku wykwintnym, ale zdarzają się przeterminowane. W teście Chrysler Grand Voyager 2.8 CRD.

Chrysler Grand Voyager Zobacz całą galerię

Zanim w ciągu ostatniej dekady nastąpił wysyp "rodzimych" europejskich vanów, jedynym powszechnie znanym pojazdem tego typu był u nas Chrysler Voyager. O popularności wielkiego auta zza Wielkiej Wody znakomicie świadczą wyniki pierwszych edycji naszego redakcyjnego plebiscytu "Najlepsze samochody roku". Przez kilka lat Voyager okupował w nim podium w klasie vanów, z reguły - najwyższy jego stopień.

Czasy się zmieniły i Voyager również. Po raz pierwszy od dawna, sztandarowy produkt Chryslera nie wygląda jak po kolejnej operacji plastycznej, ale jak nowo narodzony. Nowe są stylizacja i elektroniczne gadżety, wspomagające obsługę i komfort podróżowania. Wysoko poprowadzona dolna linia okien i wąskie szyby sprawiają, że auto prezentuje się teraz masywniej niż kiedyś.

Wnętrze Grand Voyagera, szczególnie w testowanej wersji Limited, to skarbnica pomysłów na wykorzystanie przepastnej przestrzeni oraz zagwarantowanie maksimum wygody i rozrywki w czasie długich podróży. Oprócz rewelacyjnego systemu Stow-'N-Go (dwa fotele w drugim rzędzie chowane w podłodze i asymetrycznie dzielona trzyosobowa kanapa z tyłu, również chowana w podłodze), do wyposażenia seryjnego każdego Grand Voyagera należą między innymi trzystrefowa automatyczna klimatyzacja z niezależną regulacją dla środkowego i tylnego rzędu siedzeń oraz elektrycznie regulowane, podgrzewane i składane lusterka boczne.

Ponadto, w wersji Limited otrzymujemy, między innymi, elektrycznie sterowane drzwi boczne i pokrywę bagażnika, elektrycznie regulowane szyby we wszystkich drzwiach (w trzecim rzędzie siedzeń - uchylane) oraz elektrycznie składaną tylną kanapę.

Jakby tego było mało, Voyagera można wyposażyć w sprzęt audio i system entertainment, który potrafi dostarczyć rozrywki wszystkim pasażerom, bez względu na to, w którym rzędzie podróżują. Na dwóch sporych ekranach LCD, umieszczonych pod sufitem przed drugim i trzecim rzędem siedzeń, niezależnie daje się oglądać film i bawić grami, konsolę gier podłączając do systemu DVD.

Sprzęt audio z twardym dyskiem o pojemności 20 GB i z portem USB umożliwia odtwarzanie własnej ścieżki dźwiękowej nawet podczas bardzo długich podróży. Na co dzień, gdy nie korzysta się z dobrodziejstw elektroniki, konsola pod sufitem pełni funkcję dekoracyjną. W całości jest podświetlona subtelnym, zielonkawym światłem, potęgując przyjemną atmosferę, która panuje we wnętrzu.

Tagi: Chrysler | Grand Voyager | van | test

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij