auto motor i sport poleca:

Chrysler Grand Voyager – Sprawy wewnętrzne

Poleć ten artykuł:

Chrysler Voyager to prekursor wszelkich vanów, w Polsce bardzo popularny. Nowa generacja tego modelu zapewnia jeszcze większy luksus oraz jeszcze łatwiejsze i wyrafinowane aranżowanie wnętrza.

Chrysler Grand Voyager Zobacz całą galerię

Subtelność i lekkość nadwozia poprzednika zniknęły, teraz Grand Voyager epatuje muskulaturą podkreśloną przez wyżej położone pokrywę silnika i dolną krawędź okien oraz mocno zaakcentowane nadkola. Przodem nawiązuje do Pacyfiki i Sebringa, we wnętrzu znajdziemy klimaty wspólne z chyba już kultowym 300C.

Niestety, stylistom zabrakło weny do stworzenia ciekawszej sylwetki tyłu. Zamiłowanie do luksusu i łatwej obsługi wnętrza spowodowało, że trudno znaleźć drugi tak "elektryczny" samochód; elektryka ustawia pedały "pod kierowcę", obsługuje nie tylko boczne, przesuwane drzwi oraz tylną pokrywę, ale równie ż trzeci rząd siedzeń. I to, oprócz systemu multimedialnego, jest nowością.

Siedzenia, jak u poprzednika, po złożeniu chowają się w podłodze tworząc równą powierzchnię; teraz to rozwiązanie (zwane Stow & Go) jest w standardzie. W opcji jest za to elektryczne składanie siedzeń tylnego rzędu oraz system Swivel & Go, umożliwiający obrócenie foteli środkowego rzędu i ustawienie stolika pomiędzy nimi a tylną kanapą. Powstaje wtedy pięcioosobowy salonik, jadalnia czy biuro (brakuje tylko czajnika i ekspresu do kawy). Również multimedia są na najwyższym poziomie. Oprócz standardowego dotykowego ekranu GPS, każdy z tylnych rzędów foteli jest obsługiwany przez chowany, 8-calowy ekran podwieszony pod sufitem. Podwójny system DVD może obsługiwać trzy media równocześnie, np. na tylnym monitorze można uruchomić gry, a na środkowym oglądać film. Ten multimedialny kombajn, nazwany MyGIG, ma m.in. twardy dysk o pojemności 20 MB, port USB, gniazda audio/video i dwie pary bezprzewodowych słuchawek.

Grand Voyager jest vanem przestronnym i przyjaznym dla podróżujących. Przednie, obszerne fotele o nieco przykrótkich siedziskach zapewniają przyzwoity komfort i wystarczające trzymanie boczne, w drugim rzędzie są również dwa wygodne fotele. Trzeci rząd tworzy trzyosobowa, dzielona asymetrycznie kanapa. Miejsce pracy kierowcy nie poraża ekskluzywnością, ale całe instrumentarium rozmieszczono logicznie i praktycznie. Mo- że poza dźwignią sześciobiegowej, automatycznej przekładni - wystaje ona z tablicy przyrządów na prawo od zegarów. Jej nietypowość nie oznacza jednak kłopotów, bo wybierak "chodzi" po prostej i łatwo się do niego przyzwyczaić.

Tagi: Chrysler | Grand Voyager | van | raport | test

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij