auto motor i sport poleca:

Clio Grande

Poleć ten artykuł:

Małe kombi mają duże możliwości i mogą wyglądać modnie. Przykład? Renault Clio Grandtour.

Renault Clio Grandtour Zobacz całą galerię

Podnoszenie ciężarów to nie jest sport motorowy, ale Renault wystawiło swojego zawodnika. Clio kombi, do którego Francuzi każą się zwracać per Grandtour, potrafi wycisnąć 215 kg (w wersji 1.6). Bagaż o takim ciężarze można doń załadować, zakładając, że na pokładzie znajdzie się jeszcze czterech pasażerów ważących po skromne 70 kg. Jak na nieduże auto to niezły wynik, a komu mało - może pójść do konkurencji. Ale spacer będzie tylko w połowie udany. Peugeot 207 SW w porównywalnej wersji może się pochwalić wynikiem zaledwie 123 kg, co innego Skoda Fabia Combi - ta uniesie 235 kg. Więcej kombiaków wśród małych samochodów nie ma.

Po co komu małe kombi? Bo wciśnie się tam, gdzie jego krewniak hatchback (Grandtour jest dłuższy od hatchbacka o 22 cm), za to zmieści o połowę więcej bagażu. W Clio kombi bagażnik pomieści karton o wymiarach metr na 86 cm na 87 cm. Złożenie oparć i siedzisk tylnej kanapy daje dodatkowe 80 cm w głąb kabiny. Dla nie przekonanych Clio kombi ma niespodziankę - schowek na całej szerokości bagażnika. Ukryto go pod podłogą z dykty, dającą się postawić do pionu i zahaczyć o oparcie kanapy, żeby nie opadała. Zwiększa to wysokość przedziału bagażowego o kilka centymetrów, a pojemność - o 72 l. Ze zdemontowaną tylną półką, a właściwie roletą, nie trzeba biegać do garażu, by ją schować - wystarczy odłożyć w przewidzianym na to miejscu w podłodze bagażnika. Do pełni szczęścia Renault dorzuca siatkę przytrzymującą bagaż, kuwetę z przegrodami i taśmę mocującą, ale za te luksusy każe już sobie dodatkowo płacić.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Renault | Clio | Grandtour | kombi | raport | test

Oceń artykuł:

3,30

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij