auto motor i sport poleca:

Coś dla ludu - VW Fox i Fiat Panda

Poleć ten artykuł:

Czeka nas gorąca jesień - Niemcy chcą podbić rynek małych samochodów produkowanym w Brazylii VW Foxem, który kosztuje 32 tys. zł, czyli niewiele więcej od Fiata Pandy.

Test porównawczy VW Foxa i Fiata Pandy Zobacz całą galerię

Po mały i tani samochód szło się do salonu Fiata, szerokim łukiem omijając dilera Volkswagena. Wystarczyło jednak uruchomić produkcję modelu VW w Brazylii, by nie tylko z nazwy stał się on znów samochodem dla ludu. Brazylijski Fox może okazać się groźnym rywalem polskiej Pandy.

Żółty lakier testowego VW Foxa 1.2 przyciągał nie tylko biedronki i muszki, ale również wzrok młodych ludzi. Bo to oni są tzw. grupą docelową - insektów nie brano pod uwagę.

Do niebieskiego Fiata Pandy 1.1 nic nie przyciągało. I nie dlatego, że był on niebieski, ale dlatego, że jest jak stary kumpel, o którym wiemy już wszystko - jakie lubi dowcipy, jakie piwo i jakie dziewczyny go podniecają. Postawiliśmy zatem Fiata obok Foxa, by sprawdzić, czy nie czas zmienić kumpla.

Poza żółtym lakierem, Fox ma tapicerkę w łowickie pasy. Ma także zestaw wskaźników przypominający konsolę playstation - z czytelnym prędkościomierzem i bardzo małym obrotomierzem, który wygląda jak wskaźnik temperatury.

W Foxie znajdziemy też coś, co odbiega od rozwiązań od lat stosowanych w samochodach VW. To włącznik świateł, który w nowym niemieckim modelu znajduje się w przełączniku kierunkowskazów - w pozostałych Volkswagenach jest to pokrętło umieszczone na desce rozdzielczej po lewej stronie kierownicy.

Na desce Pandy wskaźniki są nieco czytelniejsze niż w Foxie, brak tylko obrotomierza. Tapicerka siedzeń bez krzykliwych wzorów, ale szerokość foteli i długość siedzisk są o numer mniejsze w porównaniu z fotelami Volkswagena.

Za kierownicą Foxa siedzi się niżej i wygodniej, można ją regulować w dwóch płaszczyznach - to rozwiązanie jest dostępne wraz ze wspomaganiem układu kierowniczego, co wymaga dopłaty. Podobnie jest w wypadku Pandy, tylko że Fiat oferuje regulację kierownicy w jednym poziomie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: VW | Fox | Fiat | Panda | test porównawczy | test

Oceń artykuł:

4,10

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij