auto motor i sport poleca:

Czeski harcerz

Poleć ten artykuł:

Do coraz szerszej palety ludzkich zainteresowań potrzebne są coraz bardziej uniwersalne pojazdy. Skoda próbuje opanować ten obszar modelem Octavia Scout.

Skoda Octavia Scout Zobacz całą galerię

Podnosząca się w wielu krajach stopa życiowa rodzi u ludzi nowe potrzeby. Od poniedziałku do piątku praca, do której trzeba dojechać. Ale weekend to już nie tylko przydomowa działka, ale coraz częściej góry, narty, domek pod lasem, żagle czy skautowskie wędrówki. Wtedy dobrze by było mieć trochę inny samochód - mocniejszy, sprytniejszy, odważniejszy. Nie każdego stać na osobne weekendowe auto (a porządną terenówkę tym bardziej), więc na rynku pojawiły się różne crosswagony, crossovery, up-roady, off-roady, allroady i wszelkie SUV-y. Dotychczas ten specyficzny, ale rosnący rynek był opanowany przez graczy "wielkich" - Subaru, Audi czy Volvo. Teraz, przy tym ciekawie i bogato wyglądającym stole chciałaby przycupnąć Skoda. Aby osiągnąć maksymalny efekt minimalnym kosztem, podsterydowała istniejącą Skod ę Octavię 4x4. Taka mająca parę harcerskich sprawności więcej wersja nazywa się Octavia Scout.

Zmiany poszły w dwóch kierunkach - poprawienia terenowości oraz uzmysłowienia tego osiągnięcia światu (nie sztuka znieść jajko, sztuka zagdakać). Podstawowy symbol terenowości to prześwit. Dzięki 17-calowym kołom i drobnym modyfikacjom zawieszenia, Scout jest wyższy od zwykłej Octavii aż o 6 cm, a od wersji 4x4 o około 2 cm. Realny prześwit zwiększył się jednak nie o 6, a o 4 cm - ze względu na zastosowanie groźnie i terenowo wyglądających osłon z przodu i z tyłu pojazdu. Ich skuteczność nie jest jednak aż tak "groźna" - to plastik, a nie metal. Osłony te łączą się, nawet harmonijnie, z nowymi, większymi, terenowymi zderzakami - stąd auto jest o 1 cm dłuższe. Dla tych, którzy nieopatrznie rozpoczną oglądanie Scouta nie z przodu lub tyłu, "uterenowiono" też boki - dużymi, ale zgrabnymi nakładkami na nadkola - co poszerza auto o prawie 2 cm. Uroczystość wsiadania też jest odpowiednio "off-roadowa" - na progach (wewnątrz) są stosowne napisy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 960 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Skoda | Octavia Scout | test | Julian Obrocki

Oceń artykuł:

3,30

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij