auto motor i sport poleca:

DI-D = TDI - Mitsubishi Grandis

Poleć ten artykuł:

Jak wprowadzić do oferty diesla? Stworzyć go od podstaw lub odkupić od konkurencji. Silnik Mitsubishi Grandisa 2.0 DI-D przejęto od Volkswagena.

Mitsubishi Grandis Zobacz całą galerię

Teraz, kiedy w wielu krajach Europy rośnie sprzedaż aut z silnikiem Diesla, Mitsubishi nie mogło zbyt długo zwlekać z wyposażeniem modelu Grandis w jednostkę wysokoprężną. Przejęcie dwulitrowego turbodiesla z Volkswagena Tourana nie było więc dziełem przypadku. Przy tym, musiał to być silnik odpowiednio dynamiczny, ekonomiczny i przyjazny dla środowiska naturalnego.

Jednostka napędowa pracująca pod maską Grandisa ma moc 136 KM przy 4000 obr/min i już od 1750 obr/min dysponuje imponującym momentem obrotowym 310 Nm. Ani na autostradzie, ani na krętych górskich serpentynach, w żadnym przedziale obrotów nie brakuje jej mocy. W górach świetnie spisują się nowe, zmodernizowane zawieszenie i układ kierowniczy, zachęcając do bardziej sportowej jazdy. Samochód ważący aż 1710 kg płynnie przyspiesza i bez trudu dochodzi do deklarowanej przez producenta prędkości maksymalnej (195 km/h), w czym pomocna okazuje się precyzyjna, sześciobiegowa skrzynia biegów konstrukcji Mitsubishi. Miłym zaskoczeniem jest niskie zużycie paliwa, nieprzekraczające 7 l/100 km. Jednostka DI-D spełnia, nawet bez filtra cząstek stałych, surową normę czystości spalin - Euro 4. Sam filtr znajdzie się w wyposażeniu na początku 2006 roku. Jedyną zauważalną, a w zasadzie słyszalną, cechą negatywną silnika Grandisa - która zdradza na dodatek jego pochodzenie - jest wyższy niż u konkurentów hałas, jaki emitują pompowtryskiwacze.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 49 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mitsubishi | Grandis | van | raport | test

Oceń artykuł:

4,10

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij