auto motor i sport poleca:

Debiutant w finale

Poleć ten artykuł:

Jak dojść do finału będąc debiutantem? Czy w ogóle jest to możliwe w turnieju, w którym faworytem jest BMW 320d Touring otoczone gromadą sąsiadów z wyższej półki? Wielu próbowało i próbuje, ale mało komu udaje się wyjść z grupy, a jeśli już, to szybko odpada. Co wywalczy Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM?

Test porównawczy BMW 320d, Alfa Romeo 159 Zobacz całą galerię

Niektórzy twierdzą, że szefowi stylistów BMW Chrisowi Bangle dano na wstrzymanie podczas projektowania "trójki", aby uchronić podstawowy model przed burzą kontrowersji, na jaką narażały się inne BMW. Sam Bangle ripostuje, że nie "trójka" jest bardziej stonowana, lecz my coraz bardziej przyzwyczajamy się do nowego wyglądu modeli BMW. I być może ma rację. Jak by jednak nie było, BMW ma szczęście, że testy to nie konkursy piękności.

Z drugiej strony jakoś tak już jest, że nie trzeba się przyzwyczajać do wyglądu modeli Alfy Romeo. Alfa wie, jaki jej auta niosą ładunek emocjonalny, i chce na tym zbić kapitał właśnie w klasie "trójki".

W tym segmencie priorytety są nieco inne. Tu żaden samochód nie jest wybierany dla miejsca z tyłu albo pojemności bagażnika, więc tylko z kronikarskiego obowiązku odnotowujemy, że BMW jest lepsze w obydwóch kategoriach. Ważniejsze jest, żeby z przodu było przestronnie, fotele były wygodne, systemy audio porządne a jakość wykonania wysoka.

Alfa skrupulatnie odhacza te punkty na swojej liście i koncentruje się na tym, co w klasie premium jest naprawdę ważne. Od pierwszych metrów robi wrażenie pewność siebie, jaka drzemie w układzie jezdnym Alfy, a jaka jest typowa dla aut z segmentu premium. Właśnie to zdecydowane, ale nie nachalne tłumienie nierówności, gotowość do przyjmowania zmian obciążenia, a przy tym niezwykle cicha praca układu zawieszenia, opieranie się przechyłom nadwozia, które kiedy w końcu się pojawiają, są trzymane pod żelazną kontrolą, oraz wysoki ogólny poziom komfortu - są naprawdę z górnej półki. "Trójka" potrafi oczywiście to samo, ale w BMW to nie nowość. 320d potwierdza swoją klasę pod względem komfortu, którego poziom nie odbiega daleko od tego co oferuje model serii 5.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW 3 | 320d | Touring | Alfa Romeo | 159 | JTDM | Sportwagon | kombi | test

Oceń artykuł:

4,20

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij