auto motor i sport poleca:

Dla każdego coś innego - Fiat Punto

Poleć ten artykuł:

Prawie każdy nowy Fiat Punto może wyglądać nieco inaczej. Rozmaite oblicze pokazuje też każda z wersji silnikowych - tak pod względem właściwości jezdnych, jak i komfortu resorowania.

Fiat Punto Zobacz całą galerię

Na pierwszy ogień wziąłem pięciodrzwiowe Punto 1.3 Multijet 16V w słabszej wersji, czyli z silnikiem o mocy 75 KM. Samochodzik zgrabny, o kształtach niemal identycznych jak w odmianie trzydrzwiowej. Nisko przebiegająca dolna linia okien i duże powierzchnie przeszklone obiecują jasne wnętrze i dobrą widoczność. Po zajęciu miejsca we wnętrzu okazuje się, że tak właśnie jest.

Zanim jednak usiadłem za kierownicą, przyjrzałem się bagażnikowi Punto. Przedział bagażowy jest spory (pojemność 275 l) i ustawny, ale podłoga bagażnika znajduje się dobre 20 cm niżej niż jego krawędź. Ponadto, po złożeniu nie dzielonej tylnej kanapy funkcjonalność przedziału bagażowego ogranicza wysoki próg, który dzieli bagażnik na dwie części. Asymetrycznie dzielona kanapa jest oferowana za dopłatą, a w droższych wersjach - seryjnie.

Wnętrze Punto jest przestronne, bo auto urosło do rozmiaru samochodów segmentu C sprzed kilku lat. Mile zaskakuje, że wzdłużna regulacja foteli nie jest sztucznie ograniczona po to, aby więcej miejsca zostawić dla pasażerów podróżujących z tyłu. Dzięki temu, za kierownicą Punto wygodnie mogą zająć miejsce także wysokie osoby, co nie we wszystkich większych samochodach jest takie oczywiste. Nawet wtedy w nowym Fiacie Punto pozostaje z tyłu wystarczająco dużo wolnej przestrzeni.

Wysokoprężny silnik sprawnie rozpędza ciężki, ważący ponad 1100 kilogramów samochód (przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 13,6 sekundy), ale robi przy tym sporo hałasu. Siła ciągu 190 Nm dostępnych już od 1750 obr/min w fotel nie wciska, zapewnia jednak dobrą elastyczność. Niestety, ciężki przód i miękkie zawieszenie sprawiają, że każdy ruch kierownicą wprawia Punto w nieprzyjemne kołysanie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 43 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Fiat | Punto | hatchback | raport | test

Oceń artykuł:

4,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij