auto motor i sport poleca:

Dla leniwych – Mercedes klasy S

Poleć ten artykuł:

Uzbrojony w radary i elektronikę nowy Mercedes klasy S zaskakuje, ale też ujmuje swoim wyglądem i talentem do jazdy.

Mercedes klasy S Zobacz całą galerię

Auto tylko niewiele urosło, lecz jego stylistyka sprawia, że wygląda na dużo większe. Tył przypomina ten z Maybacha, wnętrze wykończone tylko naturalnymi materiałami (skóra, drewno i metal) - równie ż. W poprzedniej "S" ilość przycisków dochodziła już do stu. W nowej, dzięki systemowi sterowania funkcjami (Comand) obsługiwanemu przez centralne pokrętło, jest ich o połowę mniej. Mercedes, pomny perypetii BMW z systemem i-Drive, stworzył system prostszy, który da się obsługiwać intuicyjnie. Przy okazji wnętrze zyskało na przejrzystości i lepiej współgra z luksusowym charakterem auta. W przeszłości posiadacz Mercedesa często wolał być wożony. W nowym nie jest to już takie oczywiste. Bo chociaż z tyłu miejsca jest w nadmiarze, a fotele mają prawie wszystkie udogodnienia przednich, łatwość i przyjemność prowadzenia wspomaganego wieloma układami pięciometrowego auta spowoduje, że właściciel raczej sam będzie go prowadził. Wszystko, co jest niezbędne do jazdy, zgromadzono w dźwigienkach i przyciskach wokół i na kierownicy.

Zajęcie prawidłowej pozycji za kierownicą, dzięki wielokierunkowej - oczywiście elektrycznej - regulacji fotela nie jest problemem. Samochód bez wysiłku przyspiesza (S 500), dwie tony masy własnej nie robią na silniku wrażenia. Nowa S-klasa jest cichsza o 6 decybeli, czyli prawie trzy razy, od poprzedniej, nie zerkając na prędkościomierz trudno zorientować się z jaką szybkością jedzie. Włączony Distronic Plus utrzymuje ustawioną prędkość, zmniejszając ją, gdy za bardzo zbliżymy się do poprzedzającego auta i zwiększając, gdy przeszkoda zniknie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes S | klasa S | limuzyna | raport | test

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij