auto motor i sport poleca:

Dwa światy

Poleć ten artykuł:

Właściciel Mercedesa klasy E będzie się głośno chwalił, że jeździ najlepszym samochodem na świecie. Właściciel Volvo S80 nigdy się tak nie zachowa, a po następne auto uda się do salonu Volvo.

Test porównawczy Mecedesa E 320, Volvo S80 Zobacz całą galerię

Co łączy Mercedesa klasy E z Volvo S80? Obydwa samochody to komfortowe limuzyny, będące wizytówkami dwóch narodów, które dzieli tylko Bałtyk. Tylko? Mercedes jest tak różny od Volvo, że ten skromny Bałtyk urasta do rozmiarów Atlantyku.

Mercedes prowokuje, potrafi być wręcz arogancki. Jego czarne wnętrze przypomina nowobogacką willę, w której przepych miesza się z bezguściem. Mercedes jest typowo germański.

Volvo to jego przeciwieństwo. W ogóle nie zwraca na siebie uwagi. Jest ascetyczne, miejscami subtelne, widać w nim elegancję. Na coś takiego chce się patrzeć. Widok jasnej skórzanej tapicerki działa kojąco.

Poczucie wyższości Mercedesa E 320 CDI widać w każdym detalu. Od bagażnika o pojemności aż 540 litrów poczynając, a na 510 Nm widlastego silnika kończąc. Nawet kluczyka ze stacyjki nie da się normalnie wyjąć, tylko trzeba go wyszarpnąć. Do tego masa przycisków na środkowej konsoli, drzwiach, przednich fotelach. Jakby tego było mało, obsługa pokładowego komputera wymaga od kierowcy pełnej koncentracji, więc lepiej zająć się tym zanim wystartujemy.

Volvo S80 D5 to subtelne stworzenie, z 480-litrowym bagażnikiem i rzędowym silnikiem z pięcioma cylindrami, z którego maksymalnie da się wycisnąć 400 Nm. Samochód uruchamia się przez delikatne muśnięcie palcami po przycisku, umieszczonym z prawej strony wskaźników. Poza tym, komunikaty łatwego w obsłudze pokładowego komputera wyświetlane są w naszym rodzimym języku, co świadczy o szacunku Volvo dla klientów z Polski. I jeszcze ten odtwarzacz CD z masą głośników, z których wydobywają się najwspanialsze dźwięki. A nazwa modelu? W Volvo składa się z krótkich symboli, podczas gdy pokrywa bagażnika Mercedesa jest upstrzona ciągiem liter i cyfr - E 320 CDI 4MATIC.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes E | E 320 | 4MATIC | Volvo | S80 | D5 | test

Oceń artykuł:

4,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij