auto motor i sport poleca:

Dwie ścieżki - Carens, Altea

Poleć ten artykuł:

O dwóch takich, którym rola kompaktowego vana przychodzi z łatwością. Najnowsze propozycje Kii i Seata, czyli Carens i Altea XL.

Kia Carens i Seat Altea Zobacz całą galerię

Seatowi najwyraźniej bardzo zależało, żeby stworzyć porządnego kompaktowego vana, bo Altea XL to już trzecie podejście firmy "do tematu" w ciągu niecałych trzech lat. Po dość atrakcyjnej, ale cierpiącej na niedobór funkcjonalności Altei oraz niezgrabnym Toledo, pojawia się Altea w wersji XL. O prawie 19 cm dłuższa, odmiana "extra large" zachowuje ten sam rozstaw osi, a dodatkowe centymetry znajdują się w tylnej części nadwozia.

Kia idzie utartą ścieżką - najnowszy Carens w porównaniu z poprzednikiem urósł; ma też znacznie lepiej dopracowane wnętrze oraz detale. Pod maską pozostaje natomiast świetny dwulitrowy turbodiesel, osiągający 140 KM.

Za sprawą szerszych tylnych drzwi wygodniej zajmuje się miejsce na kanapie Kii. Ani Carens, ani Altea XL nie dają powodów do narzekania na ilość miejsca z tyłu, przy czym Kia okazuje się nieco lepsza pod pewnymi względami - więcej miejsca na nogi i bardziej przeszklone i jaśniejsze wnętrze. W obu autach kiepskie jest natomiast środkowe miejsce na kanapie, przy czym w Seacie bardziej niewygodne - węższe i twardsze, siedzi się na nim wyżej niż na wyprofilowanych siedzeniach obok.

Kia dodatkowo ma nawiew na tył - rzecz mało powszechna w autach tego typu - a także pozwala przewieźć siedem osób (w wersjach Voyage i Freedom; dopłata 2000 zł). Biorąc pod uwagę wielkość auta (4,5 m), w trzecim rzędzie jest oczywiście ciasno; w sumie, sześciu pasażerów da się przewieźć.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 69 990 PLN
Dostępne nadwozia: van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Kia | Carens | Seat | Altea | test | porównanie

Oceń artykuł:

3,90

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij