auto motor i sport poleca:

Dzieci mają głos

Poleć ten artykuł:

Prostą, kanciastą sylwetką przypomina samochody rysowane przez przedszkolaków, a z jego dziecinnie łatwą obsługą poradziłaby sobie większość małolatów. Czy Jeep Commander to na pewno auto dla twardzieli?

Test Jeepa Commandera Zobacz całą galerię

Widok potężnej pokrywy silnika zza kierownicy Commandera i świadomość jego wymiarów (szerokość auta z lusterkami wynosi prawie 2,3 m) paraliżują niektórych kierowców. Niepotrzebnie. Zwinny nie jest, ale prowadzi się lekko, a polecenia wydawane kierownicą wykonuje chętnie i szybko. Niewiele ponad 3 obroty wolantem wystarczają, aby po- łożenie kół zmienić od skrajnego w lewo do skrajnego w prawo. Sztywne zawieszenie trzyma nadwozie w ryzach i nie zezwala mu przechylać się zbyt mocno. Nierówności Commander pokonuje tak, że nie można ich nie odczuć, ale trudno też wyobrazić sobie taką dziur ę, której nie mógłby stawić czoła.

Tym bardziej że w Polsce każdy Commander seryjnie jest wyposażony w układ przeniesienia napędu na wszystkie koła typu Quadra-Drive II, z reduktorem oraz elektronicznie sterowanymi sprzęgłami-blokadami wszystkich trzech mechanizmów różnicowych o zwiększonym tarciu wewnętrznym. Do uruchomienia reduktora wystarczy palec. Wielką dźwignię zastąpiono zgrabnym włącznikiem, który może obsłużyć nawet dziecko. Dzięki systemowi Quadra- -Drive II do poruszania się w terenie Commanderowi wystarczy przyczepność do podłoża tylko jednego z kół.

Trzylitrowy diesel V6 mruczy charakterystycznie dla silników wysokoprężnych, ale nie zakłóca spokoju ani w czasie przyspieszania, ani podczas jazdy ze stałą, nawet dużą prędkością. Jeep, ważący niemal 2300 kg, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,5 s i bez problemu można nim podróżować z prędkością 190 km/h. Automatyczna skrzynia biegów "mądrze" dostosowuje jedno z pięciu dostępnych przełożeń do warunków jazdy i błyskawicznie reaguje na polecenia wydawane bądź pedałem przyspieszenia (przy kickdownie), bądź dźwignią, która umożliwia ręczne sterowanie zakresami pracy przekładni. Podczas spokojnej jazdy na trasie trudno osiągnąć zużycie paliwa poniżej 11 l/100 km. W mieście trzeba liczyć się ze zużyciem oleju napędowego rzędu 17-18 l/100 km, a średnio - około 15 l/100 km.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 110 700 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Jeep | Commander | CRD | Laredo | test

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij