auto motor i sport poleca:

Fiat Croma – Bez legendy

Poleć ten artykuł:

Małe auto łatwo wejdzie na rynek "tylko ceną", w wagach cięż- szych sprawa jest trudniejsza.

Fiat Croma Zobacz całą galerię

Fiat to światowy potentat wśród samochodów niewielkich, który ciągle "nie lideruje" w wagach cięższych. Teraz do boju wystawia nową Cromę. Nie jest ona całkiem nowa, ale zmiany mają zakres dość szeroki. Z zewnątrz nowinki są łatwo widoczne. Croma ma całkiem nowy przód, patrzy nowymi reflektorami i jej nowa uroda, spokrewniona z Punto i Bravo, może się podobać. Również z tyłu zupełnie nowy zderzak pilnuje, by się odróżniać. Nadal Croma, a to rzadkość na skalę światową, jest tylko w wersji kombi. I to bardzo pojemnego i funkcjonalnego - bagażnik (sprytny, z podwójną podłogą) ma 500 litrów, a jak trzeba to aż 1610.

Zmiany, a w tej klasie absolutnie trzeba nadążać za modą, objęły też wnętrze. Nowa deska (ładna), nowa "inteligentna" kierownica, nowe w pełni regulowane fotele. Kierowca siedzi bardzo wygodnie, dość wysoko i widok ma rozległy, tym bardziej że w aucie powierzchnia szyb przekracza 3 m2. We wnętrzu elegancko - przyzwoite materiały, nowe DVD i audio, system Blue&Me (wśród wielu funkcji wysyłanie np. automatycznego, ratunkowego SMS-a w czasie wypadku), bardzo "inteligentna" nawigacja akceptująca komendy głosowe, ale też głosowe (bezpieczeństwo!) odczytywanie SMS-ów. O porządnej klimatyzacji nie ma nawet co się rozpisywać. Tak jak i o cruise control, czujnikach deszczu, czujnikach parkowania, czujnikach ciśnienia w oponach, czy światłach doświetlających zakręty i wszelkiej elektronice - ABS, EBD, ESP, ASR.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Fiat | Croma | kombi | raport | test

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij