auto motor i sport poleca:

Ford Fiesta

Poleć ten artykuł:

120 KM pod maską. Mały samochód powinien być niedrogi i tani w eksploatacji. Na szczęście, nie każdy musi taki być.

Ford Fiesta Zobacz całą galerię

Patrząc na tę Fiestę spodziewasz się, że pod maską czai się moc, która może zawstydzić niejedno większe auto. Duże felgi, sportowe zderzaki, spoiler nad pokrywą bagażnika, a we wnętrzu aluminiowe pedały i quasi-kubełkowe fotele, obciągnięte skórą. Do tego na nadwoziu dwa pasy przypominające ślady nart skoczków narciarskich, zwane pasami Le Mans, na cześć wyścigu, w którym pojawiły się na samochodach w latach pięćdziesiątych. Swego czasu były obowiązkowym elementem wyposażenia wszelkich aut modyfikowanych tanim kosztem i dziś kojarzone są z plastikowymi "tiuningami" szybkich i wściekłych młodych gniewnych. Ale Fiesta, zwłaszcza w odmianie Sport, jest samochodem właśnie dla młodych.

Wrażenia wizualne podtrzymuje dźwięk układu wydechowego, który ma przyjemną chrypkę, zachęcającą do deptania pedału przyspieszenia. A co jest do deptania? 1,6-litrowy silnik benzynowy, wyposażony w układ zmiennych faz rozrządu. Rzuca na przednie koła dziesięć tuzinów koni mechanicznych, co w tej klasie nie jest wynikiem rekordowym, ale wartym odnotowania. Osiągi, jakie zapewniają one na papierze, nie wyrywają z butów - sprint do setki w 10,6 sekundy to żaden epokowy wynik, ale siedząc w wygodnym kubełku i depcząc głęboko prawy pedał mógłbym przysiąc, że maluch Forda przyspiesza dużo lepiej. Rześko rwie do przodu, odważnie połyka zakręty i przyjemnie powarkuje wydechem - będzie świetny do odstresowania się po pracy, na jakimś odludnym odcinku drogi. Ford życzy sobie za Fiestę Sport minimum 56 tysięcy złotych. Jak na malucha sporo, ale jak na malucha z ikrą - wcale nie; konkurencja każe sobie płacić podobne pieniądze za samochody ze słabszymi silnikami.

Jeśli już odżałujesz te pieniądze, nie będziesz narzekał. Bo - jak na malucha przystało - Fiesta pali niewiele i świetnie odnajduje się w mieście. Ale koniecznie kup czerwoną! Od dawna wiadomo, że czerwone są najszybsze.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 75 650 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Ford | Fiesta | ceny | opinie

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij